Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

14 marca - dziś Dzień Liczby Pi

© Benjamin Haas - Fotolia.comZnana już ze szkoły podstawowej liczba π (pi) ma swoje święto - poświęcono jej 14 marca. Datę wybrano nieprzypadkowo - jej zapis bowiem: 3,14 jest jej najpowszechniej znanym przybliżeniem. Po raz pierwszy "Dzień liczby π" obchodzono w 1988 roku.

więcej »

Zimowy wypoczynek - czy znamy języki krajów do których jeździmy?

© Tupungato - Fotolia.comPolska zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak za granicą sezon narciarski jest bardzo udany. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. A jak ze znajomością języków krajów, do których jedziemy? Czy warto się nauczyć choć podstaw?

więcej »

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Współczesny senior. Zdrowie i styl życia"

fot.thepoint„Współczesny senior” kim jest? Czy jest to osoba przygarbiona z trudem poruszająca się przy pomocy laski, a może dziadek siedzący w domu, rzadko podnoszący się z ulubionego fotela z torebką leków przygotowanych na każdą porę dnia? Otóż nie, okazuje się, że nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi, a wśród osób w wieku podeszłym często spotykamy energiczne osoby z charyzmą i zapałem wyższym niż nie jeden 30. Latek.

więcej »

Nobel z Ekonomii 2018 za analizę wpływu innowacji i zmian klimatu na makroekonomię

fot. Nobel PrizeTegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych została przyznana dwóm Amerykanom: Williamowi D. Nordhausowi z Yale University i Paulowi M. Romerowi z NYU Stern School of Business.

więcej »

Nobel z chemii 2018 - za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Nobel z Fizyki 2018 za przełomowe odkrycia w dziedzinie fizyki laserów

fot. Nobel PrizeTrzy osoby zostały nagrodzone tegorocznym Noblem w Dziedzinie Fizyki. Laureatami zostali: Arthur Ashkin, Gérard Mourou i Donna Strickland. Uhonorowano ich za „przełomowe odkrycia w dziedzinie fizyki laserów".

więcej »

Medyczny Nobel 2018 za odkrycie immunoterapii pomocnej w walce z rakiem

fot. Nobel PrizeTegoroczną nagrodę Nobla w Dziedzinie Fizjologii i Medycyny otrzymali James P. Allison i Tasuku Honjo za opracowanie leczenia raka „poprzez hamowanie negatywnej regulacji immunologicznej".

więcej »

Nauka języków receptą na dłuższą młodość?

Fot. chrupka - Fotolia.comZnajomość języków obcych poszerza horyzonty i możliwość eksplorowania świata. Pozwala pracować poza granicami ojczystego kraju, otwiera nas na nowe kultury, ułatwia komunikację – korzyści jest wiele. Dodatkowo, jak pokazują wyniki badań, nauka języków obcych jest dobrą inwestycją w zdrowie. U osób, które posługują się już dwoma językami, problemy z pamięcią występują nawet 5 lat później niż u osób znających jeden język, gdyż dwujęzyczność hamuje procesy starzenia się mózgu.

więcej »

Sposób na długowieczność: dobre wykształcenie

Fot. highwaystarz - Fotolia.comIm dłużej się uczysz, tym dłużej żyjesz. Dobre wykształcenie daje większe szanse na długowieczność.

więcej »

Większość Polaków niewiele wie o ubezpieczeniach społecznych. ZUS chce to zmienić

Fot. Monkey Business - Fotolia.comBlisko 60 proc. Polaków ma słabą wiedzę lub nie wie nic na temat systemu ubezpieczeń społecznych. 15 proc. ocenia siebie jako ignorantów w tym temacie. Wśród nastolatków ten odsetek wynosi 43 proc. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia na edukację młodzieży i od pięciu lat prowadzi projekt „Lekcje z ZUS”.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Hospicja.pl Oferty pracy