Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Iloraz inteligencji jest związany z umiejętnością zachowania rytmu

fot. Leo_65 from PixabayLudzie, którzy uzyskują wysokie wyniki w testach na inteligencję, są również dobrzy w utrzymywaniu rytmu. Jak sądzą eksperci, dokładność pomiaru czasu jest istotna dla procesów mózgowych odpowiedzialnych za rozwiązywanie problemów i rozumowanie.

więcej »

Szybkość przetwarzania informacji słabnie dopiero w później starości

fot. Gerd Altmann z PixabaySzybkość umysłowa (mental speed), tj. szybkość, z jaką zajmujemy się sprawami wymagającymi niezwłocznego podejmowania decyzji, nie zmienia się znacząco pomimo upływu lat.

więcej »

Zdolności umysłowe - jak zmieniają się wraz z wiekiem

fot. athree23 from PixabayCzy zdolności poznawcze zmieniają się równocześnie, czy też niezależnie od siebie? Sprawdzono, jak to działa.

więcej »

Posługiwanie się narzędziami poprawia... zdolności językowe

fot. photosforyou from PixabayPosługiwanie się różnymi narzędziami oznacza lepsze zdolności językowe. Obie umiejętności opierają się na tych samych zasobach neurologicznych, które są znajdują się w tym samym regionie mózgu.

więcej »

Wyższa edukacja oznacza wolniejsze starzenie się mózgu

fot. jswashburn from PixabayDobra edukacja to nie tylko większe szanse na udaną karierę i rozwój osobowości, ale również pozytywny wpływ na nasze mózgi, gdy się starzejemy, mówią eksperci z Uniwersytetu w Zurychu.

więcej »

Nobel z ekonomii 2021 przyznany

fot. nobelprize.orgTegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii zdobyli: David Card „za empiryczny wkład w ekonomię pracy" oraz Joshua D. Angrist i Guido W. Imbens za metodologiczny wkład w analizę związków przyczynowych".

więcej »

Nagroda Nobla z chemii 2021 - za rozwój asymetrycznej katalizy organicznej.

fot. nobelprize.orgNagrodę Nobla w dziedzinie chemii otrzymali Benjamin List z Max-Planck-Institut für Kohlenforschung oraz David W.C. MacMillan z Princeton University. Wyróżniono ich za „asymetryczną katalizę organiczną".

więcej »

Nobel z Fizyki 2021 za badania nad złożonymi układami fizycznymi

fot. nobelprize.orgTegoroczny Nobel z fizyki został przyznany „za przełomowy wkład w nasze zrozumienie złożonych układów fizycznych".

więcej »

Medyczny Nobel 2021: za odkrycie receptorów temperatury i dotyku

fot. NoblePrizeLaureatami medycznego Nobla 2021 zostali David Julius i Ardem Patapoutian: za odkrycie receptorów temperatury i dotyku.

więcej »

Bogate słownictwo chroni przed zaburzeniami poznawczymi?

fot. Free-Photos from PixabayU niektórych ludzi wraz z wiekiem rozwijają się zaburzenia poznawcze. Aby zrekompensować to osłabienie, potrzebna jest pewna rezerwa poznawcza mózgu. Naukowcy z Uniwersytetu w Santiago de Compostela sprawdzili, jakie czynniki mogą pomóc w poprawie możliwości poznawczych i odkryli, że jednym z nich jest bogaty zasób słownictwa.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy