Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Współczesny senior. Zdrowie i styl życia"

fot.thepoint„Współczesny senior” kim jest? Czy jest to osoba przygarbiona z trudem poruszająca się przy pomocy laski, a może dziadek siedzący w domu, rzadko podnoszący się z ulubionego fotela z torebką leków przygotowanych na każdą porę dnia? Otóż nie, okazuje się, że nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi, a wśród osób w wieku podeszłym często spotykamy energiczne osoby z charyzmą i zapałem wyższym niż nie jeden 30. Latek.

więcej »

Nobel z Ekonomii 2018 za analizę wpływu innowacji i zmian klimatu na makroekonomię

fot. Nobel PrizeTegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych została przyznana dwóm Amerykanom: Williamowi D. Nordhausowi z Yale University i Paulowi M. Romerowi z NYU Stern School of Business.

więcej »

Nobel z chemii 2018 - za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

fot. Nobel PrizeTegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

więcej »

Nobel z Fizyki 2018 za przełomowe odkrycia w dziedzinie fizyki laserów

fot. Nobel PrizeTrzy osoby zostały nagrodzone tegorocznym Noblem w Dziedzinie Fizyki. Laureatami zostali: Arthur Ashkin, Gérard Mourou i Donna Strickland. Uhonorowano ich za „przełomowe odkrycia w dziedzinie fizyki laserów".

więcej »

Medyczny Nobel 2018 za odkrycie immunoterapii pomocnej w walce z rakiem

fot. Nobel PrizeTegoroczną nagrodę Nobla w Dziedzinie Fizjologii i Medycyny otrzymali James P. Allison i Tasuku Honjo za opracowanie leczenia raka „poprzez hamowanie negatywnej regulacji immunologicznej".

więcej »

Nauka języków receptą na dłuższą młodość?

Fot. chrupka - Fotolia.comZnajomość języków obcych poszerza horyzonty i możliwość eksplorowania świata. Pozwala pracować poza granicami ojczystego kraju, otwiera nas na nowe kultury, ułatwia komunikację – korzyści jest wiele. Dodatkowo, jak pokazują wyniki badań, nauka języków obcych jest dobrą inwestycją w zdrowie. U osób, które posługują się już dwoma językami, problemy z pamięcią występują nawet 5 lat później niż u osób znających jeden język, gdyż dwujęzyczność hamuje procesy starzenia się mózgu.

więcej »

Sposób na długowieczność: dobre wykształcenie

Fot. highwaystarz - Fotolia.comIm dłużej się uczysz, tym dłużej żyjesz. Dobre wykształcenie daje większe szanse na długowieczność.

więcej »

Większość Polaków niewiele wie o ubezpieczeniach społecznych. ZUS chce to zmienić

Fot. Monkey Business - Fotolia.comBlisko 60 proc. Polaków ma słabą wiedzę lub nie wie nic na temat systemu ubezpieczeń społecznych. 15 proc. ocenia siebie jako ignorantów w tym temacie. Wśród nastolatków ten odsetek wynosi 43 proc. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia na edukację młodzieży i od pięciu lat prowadzi projekt „Lekcje z ZUS”.

więcej »

Czytanie książek w języku obcym ułatwia jego naukę

© monticellllo - Fotolia.comWedług badań Biblioteki Narodowej niespełna 40 procent Polaków czyta przynajmniej jedną książkę rocznie, a mniej niż co dziesiąty sięga po siedem lub więcej książek w ciągu roku. Jednakże - co ciekawe - chętnie sięgamy po książki napisane nie po polsku, a także dwujęzyczne. Wynika to m.in. z tego, że dzięki nim możemy skuteczniej uczyć się języków obcych.

więcej »

Nauka języków obcych opóźnia starzenie się mózgu?

© Claudia Paulussen - Fotolia.comZnajomość języków obcych jest istotna nie tylko ze względu na pozycję w CV. Poza tym, że umożliwia komunikowanie się z większą grupą ludzi, wzmacnia również mózg. Nauka nowego języka sprzyja utrzymaniu jego dobrej sprawności do późnej starości. Dowiedziono, że uczenie się języków obcych hamuje proces starzenia się mózgu i zwiększa inteligencję.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X