Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Sposób na długowieczność: dobre wykształcenie

Fot. highwaystarz - Fotolia.comIm dłużej się uczysz, tym dłużej żyjesz. Dobre wykształcenie daje większe szanse na długowieczność.

więcej »

Większość Polaków niewiele wie o ubezpieczeniach społecznych. ZUS chce to zmienić

Fot. Monkey Business - Fotolia.comBlisko 60 proc. Polaków ma słabą wiedzę lub nie wie nic na temat systemu ubezpieczeń społecznych. 15 proc. ocenia siebie jako ignorantów w tym temacie. Wśród nastolatków ten odsetek wynosi 43 proc. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia na edukację młodzieży i od pięciu lat prowadzi projekt „Lekcje z ZUS”.

więcej »

Czytanie książek w języku obcym ułatwia jego naukę

© monticellllo - Fotolia.comWedług badań Biblioteki Narodowej niespełna 40 procent Polaków czyta przynajmniej jedną książkę rocznie, a mniej niż co dziesiąty sięga po siedem lub więcej książek w ciągu roku. Jednakże - co ciekawe - chętnie sięgamy po książki napisane nie po polsku, a także dwujęzyczne. Wynika to m.in. z tego, że dzięki nim możemy skuteczniej uczyć się języków obcych.

więcej »

Nauka języków obcych opóźnia starzenie się mózgu?

© Claudia Paulussen - Fotolia.comZnajomość języków obcych jest istotna nie tylko ze względu na pozycję w CV. Poza tym, że umożliwia komunikowanie się z większą grupą ludzi, wzmacnia również mózg. Nauka nowego języka sprzyja utrzymaniu jego dobrej sprawności do późnej starości. Dowiedziono, że uczenie się języków obcych hamuje proces starzenia się mózgu i zwiększa inteligencję.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2018

fot. UNESCOZ najnowszych statystyk wynika, że co dwa tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a jednocześnie ogromna część związanego z nim bogactwa intelektualnego i kulturalnego. 21 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

więcej »

Znajomość języków obcych chroni przed demencją

Fot. bluedesign - Fotolia.comOd kilku lat wiadomo, że wielojęzyczność może poprawiać zdrowie mózgu. Teraz skupiono się na wpływie znajomości języków obcych na ryzyko choroby Alzheimera oraz łagodnych zaburzeń poznawczych. Wniosek jest jeden: warto stać się poliglotą.

więcej »

Czeka nas coraz więcej anomalii pogodowych

Fot. Sergey Nivens - Fotolia.comKlimat na Ziemi ulega zmianom. Takie zjawiska pogodowe jak śnieg na Saharze czy gwałtowne zimy w Stanach Zjednoczonych mogą się zdarzać coraz częściej. Zmiany zauważalne są także w Polsce. Zimy są mniej śnieżne i coraz cieplejsze, z kolei latem występuje więcej gwałtownych zjawisk, takich jak burze czy powodzie. Metamorfoza klimatu związana jest z efektem cieplarnianym i zmianą składu atmosfery, przede wszystkim ze zwiększeniem w niej ilości dwutlenku węgla i metanu.

więcej »

Annie Leibovitz, Gordon Ramsey, Serena Williams, Samuel L. Jackson, Christina Aguilera uczą w sieci

fot. MasterClassMarzysz o tym, by nauczyć się pisać scenariusze, robić zdjęcia, komponować muzykę filmową, projektować modę, gotować, grać w tenisa bądź w szachy? A może chcesz zostać wokalistą, producentem muzycznym, reżyserem, fotografem, architektem czy aktorem? Teraz możesz uczyć się u najlepszych dzięki MasterClass.

więcej »

Wrocławscy seniorzy nie boją się wirtualnego świata

Fot. sisterspro - Fotolia.comPo raz pierwszy mogli zanurzyć się w morskie głębiny, przenieść się na afrykańską sawannę i pędzić z zawrotną prędkością kolejką górską. W środę 29 listopada kilkudziesięciu seniorów zdecydowało się założyć okulary VR, aby skorzystać z wrażeń, które dostarcza wirtualna rzeczywistość. W siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ulicy Dawida we Wrocławiu w podróż do tego niezwykłego świata zabrali się wrocławscy seniorzy.

więcej »

Kraków: bezpłatna konferencja “Aktywność obywatelska seniorów. Komu jest potrzebna?”

Fot. kavzov - Fotolia.comSkrzykujący sąsiadów do wspólnego porządkowania rabatek przed blokiem czy występujący na sesji Rady Miasta w obronie miejsc parkingowych? A może jedno i drugie? Kim dziś jest i czym się zajmuje aktywny obywatelsko senior? Jakie ma potrzeby, a jakie możliwości? Co możemy zrobić, żeby go wesprzeć i czy chcemy go wspierać?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X