Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Ekonomiczny Nobel 2020 za ulepszenie teorii aukcji

fot. nobelprize.orgTegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii została przyznana dwóm naukowcom, Paulowi R. Milgromowi i Robertowi B. Wilsonowi, „za ulepszanie teorii aukcji i wynalezienie nowych formatów aukcji".

więcej »

Nobel z chemii 2020 za "nożyczki genetyczne"

fot. noble prizeTegorocznego Nobla w dziedzinie chemii zdobyły Emmanuelle Charpentier oraz Jennifer A. Doudna "za opracowanie metody edycji genomu".

więcej »

Nobel z fizyki 2020 za odkrycia dotyczące czarnych dziur

fot. noble prizeW tym roku laureatów nagrody Nobla z fizyki jest troje, to: Roger Penrose, Reinhard Genzel oraz Andrea Ghez. Pierwszy z wymienionych otrzyma połowę puli „za odkrycie, że powstawanie czarnych dziur jest przewidywane przez ogólną teorię względności", pozostali zaś podzielą się drugą połową przyznawanej sumy „za odkrycie supermasywnego, zwartego obiektu znadującego się w centrum naszej Galaktyki".

więcej »

Czytanie, pisanie i gry - to spowalnia starzenie się mózgu

fot. Free-Photos from PixabayTakie czynności, jak czytanie i pisanie, pomogą zachować odpowiednie funkcjonowanie mózgu osób starszych.

więcej »

Czytanie poprawia zdrowie?

fot. Thought Catalog from PixabayWakacje to doskonały czas na nadrobienie zaległości w lekturze - czytając, nie tylko miło spędzisz czas, ale i możesz pomóc sobie lepiej się poczuć. Osoby o słabych umiejętnościach czytania mają słabsze zdrowie niż osoby dobrze czytające. Takie umiejętności są ważne dla zachowania dobrej formy.

więcej »

Naucz się języka obcego. Dzięki temu spowolnisz starzenie się mózgu

fot. Tessa Kavanagh z PixabayDwujęzyczność ma szczególnie pozytywny wpływ na nas w starszym wieku.

więcej »

Zapach wpływa na pamięć podczas snu

fot. Anke Sundermeier from PixabayJak wiadomo, znany zapach przywołuje wspomnienia, nawet te odległe. Okazuje się, że może też mieć wpływ na zdolność uczenia się.

więcej »

Sposób na koncentrację, gdy doświadcza się lęku

fot.  Free-Photos z PixabayJeśli spiszesz swoje lęki i obawy, lepiej skonentrujesz się na zadaniach, jakich musisz się podjąć.

więcej »

14 marca - dziś Dzień Liczby Pi

© Benjamin Haas - Fotolia.comZnana już ze szkoły podstawowej liczba π (pi) ma swoje święto - poświęcono jej 14 marca. Datę wybrano nieprzypadkowo - jej zapis bowiem: 3,14 jest jej najpowszechniej znanym przybliżeniem. Po raz pierwszy "Dzień liczby π" obchodzono w 1988 roku.

więcej »

Zimowy wypoczynek - czy znamy języki krajów do których jeździmy?

© Tupungato - Fotolia.comPolska zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak za granicą sezon narciarski jest bardzo udany. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. A jak ze znajomością języków krajów, do których jedziemy? Czy warto się nauczyć choć podstaw?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy