Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Kształcenie ustawiczne i prawidłowa masa ciała - oto klucze do długowieczności

fot. collage Senior.pl / CanvaLudzie z nadwagą skracają swoją długość życia o dwa miesiące na każdy dodatkowy kilogram nadmiernej wagi. Ci zaś, którzy nie przestają się dokształcać, żyją dłużej: za każdy rok spędzony na nauce pozaszkolnej można przydać sobie niemal rok życia.

więcej »

Niższe wykształcenie to większe zagrożenie przedwczesną śmiercią

fot. McElspeth from PixabayStatystyki z USA pokazują, że od 2010 roku w przypadku ludzi bez wyższego wykształcenia wskaźnik śmiertelności wzrósł.

więcej »

Dwujęzyczność opóźnia rozwój choroby Alzheimera

fot. Tessa Kavanagh z PixabayTen, kto mówi dwoma językami, później doświacza zaburzeń poznawczych.

więcej »

Rozwój osobisty: w pojedynkę czy w towarzystwie?

fot. collage Senior.pl / CanvaJak ludzie doświadczają czasu w samotności i z innymi? Wyniki nowego badania Uniwersytetu Bar-Ilan ujawniają złożoność doświadczeń ludzi w różnych warunkach społecznych.

więcej »

Ekonomiczny Nobel 2020 za ulepszenie teorii aukcji

fot. nobelprize.orgTegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii została przyznana dwóm naukowcom, Paulowi R. Milgromowi i Robertowi B. Wilsonowi, „za ulepszanie teorii aukcji i wynalezienie nowych formatów aukcji".

więcej »

Nobel z chemii 2020 za "nożyczki genetyczne"

fot. noble prizeTegorocznego Nobla w dziedzinie chemii zdobyły Emmanuelle Charpentier oraz Jennifer A. Doudna "za opracowanie metody edycji genomu".

więcej »

Nobel z fizyki 2020 za odkrycia dotyczące czarnych dziur

fot. noble prizeW tym roku laureatów nagrody Nobla z fizyki jest troje, to: Roger Penrose, Reinhard Genzel oraz Andrea Ghez. Pierwszy z wymienionych otrzyma połowę puli „za odkrycie, że powstawanie czarnych dziur jest przewidywane przez ogólną teorię względności", pozostali zaś podzielą się drugą połową przyznawanej sumy „za odkrycie supermasywnego, zwartego obiektu znadującego się w centrum naszej Galaktyki".

więcej »

Czytanie, pisanie i gry - to spowalnia starzenie się mózgu

fot. Free-Photos from PixabayTakie czynności, jak czytanie i pisanie, pomogą zachować odpowiednie funkcjonowanie mózgu osób starszych.

więcej »

Czytanie poprawia zdrowie?

fot. Thought Catalog from PixabayWakacje to doskonały czas na nadrobienie zaległości w lekturze - czytając, nie tylko miło spędzisz czas, ale i możesz pomóc sobie lepiej się poczuć. Osoby o słabych umiejętnościach czytania mają słabsze zdrowie niż osoby dobrze czytające. Takie umiejętności są ważne dla zachowania dobrej formy.

więcej »

Naucz się języka obcego. Dzięki temu spowolnisz starzenie się mózgu

fot. Tessa Kavanagh z PixabayDwujęzyczność ma szczególnie pozytywny wpływ na nas w starszym wieku.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl EWST.pl Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy