Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Polki chętniej niż Polacy uczą się języków obcych

© Claudia Paulussen - Fotolia.comKobiety stanowią 65% osób wyjeżdżających z Polski za granicę w celu nauki języków obcych. Nie dziwi fakt, że w głównej mierze to młode osoby uczą się języków, ale również te w wieku średnim i starsze, bardzo często znajdują czas na ich naukę.

więcej »

Finanse: o czym warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacje

© Manuel Findeis - Fotolia.comRozpoczynają się wakacje i wielu rodziców w najbliższym czasie będzie chciało wybrać się na wczasy. Niezależnie, czy będzie to urlop w Polsce, czy wyjazd za granicę, warto się do niego odpowiednio przygotować. Ostatnie awarie w bankach pokazały, jak kłopotliwy może być brak dostępu do pieniędzy. Problem będzie jeszcze większy, jeśli coś podobnego zdarzy nam się daleko od domu. Można się jednak przed tym zabezpieczyć.

więcej »

Chcesz mieć lepszą pamięć? Ćwicz

© kevron2001 - Fotolia.comUczeni odkryli, że aktywność fizyczna po przyswojeniu jakiejś wiedzy, poprawia pamięć o tym, czego się nauczyliśmy.

więcej »

Górnictwo w Tatrach Polskich. Muzeum w Wieliczce zaprasza

fot. Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Górnictwo w Tatrach Polskich”, która prezentuje historię eksploatacji kruszców, rud metali, surowców skalnych oraz poszukiwań pierwiastków promieniotwórczych w polskiej części Tatr.

więcej »

Prawdziwi wnuczkowie ostrzegali seniorów przed oszustami

© contrastwerkstatt - Fotolia.comLubińscy policjanci w ramach wojewódzkiego projektu pn. "Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku" zorganizowali spotkanie w Domu Dziennego Pobytu "Senior" mającego swoją siedzibę na terenie miasta. W czasie tego przedsięwzięcia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie zaprezentowali występ artystyczny pod hasłem "Babciu, Dziadku nie daj się oszukać!". Wszystko po to, aby uczulić i ostrzec osoby starsze przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. wnuczka.

więcej »

Stres wspomaga pracę mózgu?

© Sergey Nivens - Fotolia.comOd lat mówi się o szkodliwych skutkach stresu dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Teraz podano informacje sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami - być może stres pozwala zachować zdrowie mózgu na dłużej.

więcej »

Katowice: policjanci szkolą seniorów-kierowców

© Monkey Business - Fotolia.comW Katowicach odbyły się pierwsze warsztaty dla kierowców „Świadomy kierowca 50+”. Warsztaty zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Ratownictwem Medycznym. Zajęcia kierowane były do kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kółkiem. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach.

więcej »

Optymizm pomaga lepiej pamiętać

© tashatuvango - Fotolia.comPrawdą jest, że wraz z wiekiem pamięć może słabnąć. Okazuje się jednak, że dużo zależy od naszego nastawienia do upływu czasu. Jeśli czujemy się staro, w istocie doświadczamy szybszego spadku zdolności poznawczych. Jeśli zaś optymistycznie patrzymy w seniorską przyszłość, nasze możliwości pozostają wysokie.

więcej »

Bizneswomen po zawodówce

© michaeljung - Fotolia.comSą młode, ambitne i świetnie zorganizowane. Z powodzeniem łączą naukę z pracą, a nierzadko z rolą matki. Uczennice zawodówek i techników oceniają swoje perspektywy lepiej, niż koleżanek, które wybrały licea ogólnokształcące. I mają ku temu podstawy.

więcej »

Jak trenować mózg - podpowiadają uczeni

©  freshidea - Fotolia.comBadacze z Uniwersytetu Teksasu w Dallas postanowili sprawdzić, jakie działania mają silny wpływ na możliwości poznawcze. Określone aktywności bowiem pozwlają liczyć na ostrość umysłu także w starszym wieku.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X