Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Medyczna nagroda Nobla 2015

fot. nobelprize.orgNagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny 2015 została przyznana trzem osobom. William C. Campbell i Satoshi Omura otrzymali ją za „za odkrycie dotyczące nowej terapii na infekcje powodowane przez nicienie", zaś Youyou Tu „za odkrycia dotyczące nowej terapii przeciwko malarii ".

więcej »

Gimnastyka mózgu: niezbędna do zachowania sprawności umysłu

© L.Klauser - Fotolia.comCo łączy szachy, puszkę sardynek i książki Jane Austen? Wszystkie te rzeczy mobilizują nasze szare komórki do wytężonej pracy. Jesień życia to urlop także dla naszego umysłu, który nastawia się na wolniejsze obroty.

więcej »

Tarnów: nowy rok akademicki w UTW

fot. http://utw.pwsz.tarnow.pl/W Tarnowie, we wtorek, 22 września, odbyła się ogólnopolska inauguracja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięło udział ponad 700 osób z kilkunastu uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Małopolski.

więcej »

Nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i UTW

fot. Centrum Kultury JidyszRuszyły zapisy na nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Jidysz. Ruszyły też zapisy na lektoraty języków: jidysz i hebrajskiego.

więcej »

Dni Gerontologii we Wrocławiu

fot. Dni GerontologiiW najbliższy poniedziałek we Wrocławiu rozpoczynają się Dni Gerontologii - konferencja naukowa i prezentacja dobrych praktyk edukacyjnych seniorów. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać na temat poszukiwania optymalnego modelu starzenia się, który uwzględniałby zarówno dorobek wynikający z dobrych praktyk, jak i obszaru naukowo – badawczego.

więcej »

RPO pyta o wysokość opłat rekrutacyjnych na studia

© grzegorzz - Fotolia.comRzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do minister nauki i szkolnictwa wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej o podjęcie stanowiska w sprawie opłat pobieranych przez uczelnie wyższe podczas rekrutacji na studia. Do RPO wpływały liczne skargi, że kwoty pobierane przez uczelnie w trakcie postępowania kwalifikacyjnego są za wysokie, biorąc pod uwagę sytuację materialną niektórych aplikujących, w szczególności w sytuacji złożenia aplikacji na kilka uczelni lub na kilka kierunków studiów.

więcej »

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku we Wrocławiu: jesień 2015

fot. MATWTradycyjnie już we wrześniu rozpoczyna się nowy semestr w Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku prowadzonej przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną we Wrocławiu. W programie jesienno zimowym przewidziane są wykłady dotyczące niezwukle aktualnych tematów - między innymi islamu czy prześladowań chrześcijan.

więcej »

Spalanie kalorii bez wstawania z fotela? To możliwe - potrzeba wysiłku umysłowego

©  juliasudnitskaya - Fotolia.comAktywność fizyczna już dawno została proklamowana jako niezbędny składnik zdrowego starzenia się. Pomaga spalić nadmiar kalorii i pozwala organizmowi lepiej walczyć z oznakami upływu czasu. Jedna z tych funckji może być jednak uzyskana także w inny sposób - bez wstawania z fotela.

więcej »

Ułatwienia dla obcokrajowców studiujących w Polsce

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comOd nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. To dzięki rozporządzeniu w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

więcej »

W Małopolsce policjanci edukują seniorów jak uniknąć oszustwa

© piotr290 - Fotolia.comUrząd Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji w Krakowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczynają akcję informacyjną adresowaną do seniorów, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Sto tysięcy ulotek trafi do Miejskich Dziennych Domów Pomocy, Centrów Aktywności Seniorów, Krakowskiego Centrum Seniora, szpitali i przychodni zdrowia. O akcji będą informować seniorów także policjanci.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X