Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Memoriada czyli olimpada pamięci

fot. WCSTrening pamięci z pozoru nie wymaga sprawności fizycznej, jednakże pozory mogą mylić. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatu ćwiczenia pamięci, który odbył się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, w czwartek 25 września. Okazało się, że zapamiętywanie wymaga wiele energii, a przede wszystkim konsekwencji i systematyczności.

więcej »

Czy seniorzy i seniorki mają prawo do miasta?

fot. Akademia Obywateli Trzeciego WiekuFundacja Stańczyka Akademii Obywateli Trzeciego Wieku organizuje kolejny wykład adresowany do krakowskich seniorów. Spotkanie odbędzie się 9 września we wtorek o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej biurowca przy ul. Szlak 65 w Krakowie. Tematyką wykładu będą kwestie związane z udziałem seniorów w tworzeniu programów i polityk miejskich.

więcej »

Rusza trzecia edycja Archipelagu Pokoleń

fot. Archipelag PokoleńOdkrywanie pasji, spotkania i dyskusje z ciekawymi ludźmi czy udział w ciekawych wydarzeniach społecznych i kulturalnych – to możliwości oferuje seniorom – kurs realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1 października rusza trzecia edycja tego przedsięwzięcia, adresowanego do osób po 50. roku życia.

więcej »

Wydawnictwa zawyżały ceny podręczników?

© Sandra Cunningham - Fotolia.comCzy wydawcy podręczników szkolnych dla klas młodszych mogli naruszyć przepisy chroniące konkurencję? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

więcej »

Zostań wolontariuszem - poznaj historię swojego miasta

fot. Wycieczki edukacyjnePromocja miasta i aktywnych form edukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym – te cele zakłada Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych „Linking Foundation”, organizując wycieczki edukacyjne z udziałem seniorów w roli wolontariuszy. Oferta wycieczek skierowana jest do najmłodszych uczniów, ich wychowawców i rodziców.

więcej »

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza

Idea kształcenia ustawicznego we współczesnym świecie ma szczególny wpływ na jakość życia codziennego seniorów i podejmowania przez osoby w tak zwanym trzecim wieku różnorodnych ról społecznych. W nurt działań na rzecz aktywizacji seniorów od lat wpisuje się również Nowohucka Akademia Seniora, która jesienią zaprasza na kolejny rok nauki.

więcej »

Objadanie się osłabia pamięć

© neillangan - Fotolia.comStarsi ludzie, którzy regularnie przekraczają w swojej diecie zalecaną ilości kalorii, mogą być bardziej narażeni na utratę pamięci i łagodne zaburzenia poznawcze niż osoby spożywające mniej kaloryczną żywność.

więcej »

Część naszego mózgu się nie starzeje

© vege - Fotolia.comBadacze porównywali zdolność ludzi starszych i młodszych do reagowania na bodźce wzrokowe i niewizualne w celu pomiaru ich "uwagi przestrzennej".

więcej »

Warsztaty biograficzne formą pracy edukacyjnej z osobami starszymi?

fot. Wrocławskie Centum SenioraO tym, że naprawdę tak jest, przekonały się uczestniczki zajęć 1 edycji Szkoły Liderów II stopnia, powołanej przez doktor Walentynę Wnuk. W środę 16 lipca, we Wrocławskim Centrum Seniora, seniorki uczestniczyły w spotkaniu „Warsztaty biograficzne jako forma pracy edukacyjnej z osobami starszymi”. Prowadziła je doktor Magdalena Wnuk-Olenicz, na co dzień zajmująca nauczaniem dorosłych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

więcej »

Sejm: koniec odpłatności za drugi kierunek studiów

© amadeusz - Fotolia.comSejm uchwalił nowelizację Prawa o szkolnictwie wyższym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja znosi opłatę za drugi i kolejne kierunki studiów, co ma związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 5 czerwca 2014 r. Ustawa ma również wzmocnić szanse studentów i absolwentów na rynku pracy, dostosowując kształcenie do jego wymogów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X