Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Premier Ewa Kopacz w gliwickim UTW

Fot. M. Śmiarowski/KPRMSzefowa rządu spotkała się w Gliwicach z przedstawicielami śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Premier zadeklarowała rządowe wsparcie dla seniorów.

więcej »

102-latka zrobiła doktorat. Wcześniej naziści odrzucili jej pracę z powodu jej żydowskiego pochodzenia

© Valerie Potapova - Fotolia.comIngeborg Syllm-Rapoport została najstarszą doktorantką na świecie. Otrzymała tytuł doktora w wieku 102 lat. Nie udało jej się obronić dysertacji wcześniej , bo naziści jej na to nie pozwolił ze względu na żydowskie pochodzenie kobiety.

więcej »

19. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

fot. Pikinik NaukowyW sobotę 9 maja w godzinach od 11:00 do 20:00 Stadion Narodowy w Warszawie gościć będzie 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest światło – źródło naszej cywilizacji. Piknik przypada w setną rocznicę powstania ogólnej teorii względności.

więcej »

Już ponad 46 tysięcy studentów zagranicznych w Polsce

© Andres Rodriguez - Fotolia.comObecnie w Polsce studiuje 46 101 studentów zagranicznych ze 158 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły. Stanowią oni w tej chwili 3,1 procent ogółu studentów w naszym kraju.

więcej »

Seniorzy na UTW

© Luftbildfotograf - Fotolia.comDo ponad 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce na zajęcia przychodzi ponad 150 tys. osób. Słuchaczami UTW są w zdecydowanej większości kobiety.

więcej »

NIK krytykuje system egzaminacyjny w szkołach

© Oksana Kuzmina - Fotolia.comSystem egzaminów – szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy – wymaga naprawy, głównie z uwagi na niewłaściwy sposób układania testów i błędy popełniane przy ich sprawdzaniu. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła system egzaminacyjny. Wynik kontrolii są dla komisji egzaminacyjnych druzgocące.

więcej »

„Lekcje Stomatologii” dla seniorów

fot. Seniorzy. Lekcje stomatologiiPodniesienie świadomości seniorów dotyczącej sposobów dbania o zęby i protezy oraz sposobów leczenia stomatologicznego – to cele wykładów organizowanych w Warszawie na uniwersytetach trzeciego wieku, które odbywają się w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”.

więcej »

Międzypokoleniowe spotkanie z profesorem Janem Miodkiem

fot. WCSZ okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka aktywna grupa seniorów o-CAL-eni zorganizowała wyjątkowe spotkanie we Wrocławskim Centrum Seniora. Popołudniową porą 21 stycznia swoją obecnością zaszczycił wszystkich zgromadzonych profesor Jan Miodek. Było to spotkanie międzypokoleniowe, skierowane zarówno do seniorów, jak i ich wnuków.

więcej »

Druga młodość osób dojrzałych żyjących z HIV. Warsztaty dla seniorów

fot. Pozytywnie otwarciW sobotę 24 stycznia rozpoczynie się w Warszawie roczny cykl wykładów i warsztatów adresowanych do osób seropozytywnych po 50. roku życiu. Osoby żyjące z HIV będą mogły dowiedzieć się, jak przeżywać drugą młodość mądrze i świadomie. Miejsce zajęć nie jest przypadkowe. W województwie mazowieckim z HIV żyje najwięcej osób.

więcej »

Internetowy Polski Słownik Biograficzny

fot. Internetowy Słownik BiograficznyPowszechna i bezpłatna multimedialna encyklopedia na temat Polaków oraz działających w Polsce obcokrajowców, którzy mieli wpływ na rozwój naszego kraju i społeczeństwa. To iPSB - udostępniony przez Narodowy Instytut Audiowizualny Internetowy Polski Słownik Biograficzny. Serwis został symbolicznie zainaugurowany 16 grudnia br. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Oferty pracy