Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Zimowy wypoczynek - czy znamy języki krajów do których jeździmy?

© Tupungato - Fotolia.comPolska zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak za granicą sezon narciarski jest bardzo udany. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. A jak ze znajomością języków krajów, do których jedziemy? Czy warto się nauczyć choć podstaw?

więcej »

Międzypokoleniowe spotkanie z profesorem Janem Miodkiem

fot. WCSZ okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka aktywna grupa seniorów o-CAL-eni zorganizowała wyjątkowe spotkanie we Wrocławskim Centrum Seniora. Popołudniową porą 21 stycznia swoją obecnością zaszczycił wszystkich zgromadzonych profesor Jan Miodek. Było to spotkanie międzypokoleniowe, skierowane zarówno do seniorów, jak i ich wnuków.

więcej »

Druga młodość osób dojrzałych żyjących z HIV. Warsztaty dla seniorów

fot. Pozytywnie otwarciW sobotę 24 stycznia rozpoczynie się w Warszawie roczny cykl wykładów i warsztatów adresowanych do osób seropozytywnych po 50. roku życiu. Osoby żyjące z HIV będą mogły dowiedzieć się, jak przeżywać drugą młodość mądrze i świadomie. Miejsce zajęć nie jest przypadkowe. W województwie mazowieckim z HIV żyje najwięcej osób.

więcej »

Internetowy Polski Słownik Biograficzny

fot. Internetowy Słownik BiograficznyPowszechna i bezpłatna multimedialna encyklopedia na temat Polaków oraz działających w Polsce obcokrajowców, którzy mieli wpływ na rozwój naszego kraju i społeczeństwa. To iPSB - udostępniony przez Narodowy Instytut Audiowizualny Internetowy Polski Słownik Biograficzny. Serwis został symbolicznie zainaugurowany 16 grudnia br. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

więcej »

Późne debiuty filmowe czyli „Seniorzy o sobie”

fot. Seniorzy o sobieGrupa warszawskich seniorów z Pragi Południe i Śródmieścia ostatnie miesiące spędziło z kamerą i młodymi animatorami kultury na planie filmowym. Efekt tego twórczego spotkania będzie można zobaczyć 16 grudnia w Kinie Muranów, gdzie zostanie zaprezentowanych osiem krótkometrażowych filmów dokumentalnych autorstwa seniorów. To trzecia odsłona projektu „Późne debiuty” prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa Cotopaxi.

więcej »

UTW: Seniorzy chcą się uczyć

© Sandra Gligorijevic - Fotolia.comW Polsce działa już 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które skupiają ponad 150 tys. słuchaczy. W tym roku uniwersytety otrzymały 2,5 mln zł w ramach programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

więcej »

W Szczecinie Policja szkoli Seniorów

© edbockstock - Fotolia.comSzczecińska Akademia Seniora oraz Policja zapraszają 5 grudnia wszystkich chętnych Seniorów na wykład poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w domu, na zakupach, czy w urzędzie, a także w ruchu drogowym.

więcej »

Nauka języka obcego poprawia funkcje mózgu

© Jürgen Fälchle - Fotolia.comDzięki nauce języka obcego liczba połączeń w mózgu wzrasta, a tym samym umysł staje się bardziej elastyczny i bardziej wydajny.

więcej »

Sprawność intelektualna seniorów. Jak ją zachować na długie lata?

© kcslagle - Fotolia.comFunkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.

więcej »

Muzeum Historii Żydów Polskich otwarte

fot. Prezydent.plWczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy eGospodarka.pl Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X