Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Muzeum Historii Żydów Polskich otwarte

fot. Prezydent.plWczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.

więcej »

Jak poprawić pamięć? Trzeba być ciekawskim

©  tunedin - Fotolia.comJeśli chce się poprawić pamięć, trzeba wykazać ciekawość, mówią uczeni. To bardzo pomocny składnik wszelkiej nauki.

więcej »

Ewa Kopacz: uczmy się od Seniorów szacunku do drugiego człowieka

fot. Maciej Śmiarowski/KPRMPremier Ewa Kopacz wzięła udział w inauguracji roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Szkole Głównej Handlowej.

więcej »

Nobel w dziedzinie chemii 2014 za mikroskop fluorescencyjny

fot. nobelprize.orgTegoroczni laureaci nagrody Nobla w dziedzinie chemii to: Eric Betzig, Stefan W. Hell oraz William E. Moerner. Wyróżniono ich za stworzenie mikroskopu fluorescencyjnego o bardzo wysokiej rozdzielczości.

więcej »

Nobel z fizyki 2014 - Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura

fot. nobelprize.orgTegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki zdobyli: Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie diod emitujących niebieskie światło (LED) - nowego źródła energooszczędnego światła.

więcej »

Medyczny Nobel 2014 - John O'Keefe, May-Britt Moser i Edvard Moser

fot. nobelprize.orgTegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny została podzielona. Zdobyli ją John O'Keefe, May-Britt Moser i Edvard Moser. Badacze odkryli neurony, które umożliwiają orientację w przestrzeni.

więcej »

Memoriada czyli olimpada pamięci

fot. WCSTrening pamięci z pozoru nie wymaga sprawności fizycznej, jednakże pozory mogą mylić. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatu ćwiczenia pamięci, który odbył się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, w czwartek 25 września. Okazało się, że zapamiętywanie wymaga wiele energii, a przede wszystkim konsekwencji i systematyczności.

więcej »

Czy seniorzy i seniorki mają prawo do miasta?

fot. Akademia Obywateli Trzeciego WiekuFundacja Stańczyka Akademii Obywateli Trzeciego Wieku organizuje kolejny wykład adresowany do krakowskich seniorów. Spotkanie odbędzie się 9 września we wtorek o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej biurowca przy ul. Szlak 65 w Krakowie. Tematyką wykładu będą kwestie związane z udziałem seniorów w tworzeniu programów i polityk miejskich.

więcej »

Rusza trzecia edycja Archipelagu Pokoleń

fot. Archipelag PokoleńOdkrywanie pasji, spotkania i dyskusje z ciekawymi ludźmi czy udział w ciekawych wydarzeniach społecznych i kulturalnych – to możliwości oferuje seniorom – kurs realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1 października rusza trzecia edycja tego przedsięwzięcia, adresowanego do osób po 50. roku życia.

więcej »

Wydawnictwa zawyżały ceny podręczników?

© Sandra Cunningham - Fotolia.comCzy wydawcy podręczników szkolnych dla klas młodszych mogli naruszyć przepisy chroniące konkurencję? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Aktywni 50+ Hospicja.pl Kosciol.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X