Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

PKP edukują Seniorów

© Tyler Olson - Fotolia.com„Nie wiek, tylko stereotypy stanowią przeszkodę w realizacji pomysłów i samorealizowaniu się na wielu płaszczyznach” – to główne hasło przedsięwzięcia Fundacji Grupy PKP, które ma na celu aktywizację osób powyżej 60 roku życia. Ruszyły pierwsze wykłady w ramach projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja”. Udział w projekcie jest bezpłatny.

więcej »

Akademia dojrzałego twórcy - zajęcia literackie dla seniorów w Teatrze Polskim w Warszawie

© mizar_21984 - Fotolia.comTeatr Polski w Warszawie zaprasza seniorów na warsztaty literackie. Przewodnikami i towarzyszami podróży po literaturze będą Jacek Dehnel i zaproszeni przez niego poeci i prozaicy.

więcej »

O seniorach we Wrocławiu. Konferencja „Nic już nie muszę!" Blaski i cienie późnej dorosłości

fot. EWSTZ czym kojarzy nam się starość? Czego doświadczają współcześni seniorzy i jakie stoją przed nimi wyzwania? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy odbywającej się we Wrocławiu interdyscyplinarnej konferencji pod tytułem: „Nic już nie muszę!" Blaski i cienie późnej dorosłości

więcej »

Wrocław: Warsztaty biograficzne dla seniorów

fot. Angel CareZagraj w grę pamięciową, narysuj mapę swojego życia, poznaj ciekawych ludzi. Warsztaty biograficzne to nowe zajęcia w Klubie Seniora Angel Care we Wrocławiu. Należy do niego już 100 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

więcej »

Kup wnukowi ksiażkę. W przyszłości będzie więcej zarabiał

© Photographee.eu - Fotolia.com„Twoja biblioteka jest twoim rajem", napisał Erazm z Rotterdamu , uważając, że dzięki czytaniu ksiażek można najpiękniej kształtować swoje życie. Okazuje się, że się nie mylił przynajmniej co do finansowej satysfakcji z pracy - ci, którzy w młodości chętnie czytają, zarabiają więcej jako dorośli.

więcej »

Kobiety nauki oczami Europejczyków

© WavebreakmediaMicro - Fotolia.com59 proc. Europejczyków uważa, że tempo zmian prowadzących do zwiększenia reprezentacji kobiet w nauce jest zbyt wolne – wynika z badania „Women in Science” zrealizowanego przez Fundację L’Oréal. Z kolei jak pokazuje raport „Piękne umysły – rola kobiet w świecie nauki”, wśród Polaków taka sytuacja nie budzi większych kontrowersji i tylko co piąty nasz rodak uważa, że wolno zachodzące zmiany są zastanawiające i wymagają poprawy.

więcej »

Letnia Akademia Seniora w Dąbrowie Górniczej

fot. WSBWakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

więcej »

Polki chętniej niż Polacy uczą się języków obcych

© Claudia Paulussen - Fotolia.comKobiety stanowią 65% osób wyjeżdżających z Polski za granicę w celu nauki języków obcych. Nie dziwi fakt, że w głównej mierze to młode osoby uczą się języków, ale również te w wieku średnim i starsze, bardzo często znajdują czas na ich naukę.

więcej »

Finanse: o czym warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacje

© Manuel Findeis - Fotolia.comRozpoczynają się wakacje i wielu rodziców w najbliższym czasie będzie chciało wybrać się na wczasy. Niezależnie, czy będzie to urlop w Polsce, czy wyjazd za granicę, warto się do niego odpowiednio przygotować. Ostatnie awarie w bankach pokazały, jak kłopotliwy może być brak dostępu do pieniędzy. Problem będzie jeszcze większy, jeśli coś podobnego zdarzy nam się daleko od domu. Można się jednak przed tym zabezpieczyć.

więcej »

Chcesz mieć lepszą pamięć? Ćwicz

© kevron2001 - Fotolia.comUczeni odkryli, że aktywność fizyczna po przyswojeniu jakiejś wiedzy, poprawia pamięć o tym, czego się nauczyliśmy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Kobiety.net.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X