Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Nie oglądaj telewizji. Ma zły wpływ na mózg

© irantzuarb - Fotolia.comJeśli przesiadujesz przed telewizorem i jesteś nieaktywny/a, robisz krzywdę swojemu umysłowi. Takie zachowanie przekłada się na spowolnienie aktywności mózgu.

więcej »

Polacy w czołówce narodów najlepiej mówiących po angielsku

© Olivier Le Moal - Fotolia.comPolacy znaleźli się znowu w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EF EPI badającego znajomość języka angielskiego w 70 krajach. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji. Językiem angielskim posługują się lepiej jedynie mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii, Słowenii, Estonii i Luksemburgu.

więcej »

Nauka: więcej pieniędzy dla humanistów

© pict rider - Fotolia.comRusza program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany do humanistów: „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku”. Uczestnicy będą mogli ubiegać się o fundusze na badania związane z najnowszymi dokonaniami polskiej humanistyki.

więcej »

Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle

fot. GoogleDziś polscy nauczyciele przyjmują życzenia od obecnych i byłych uczniów, rodziców, władz różnych szczebli i mediów. Pamiętała o nich także największa światowa wyszukiwarka, przygotowując specjalną grafikę.

więcej »

Nobel z chemii 2015 za badania mechanizmów naprawy DNA

fot. nobelprize.orgTomas Lindahl, Paul Modrich i Aziz Sancar - oto naukowcy nagrodzeni tegorocznym Noblem z chemii za badania mechanizmów naprawy DNA.

więcej »

Nobel z fizyki 2015 za badania nad neutrinami

fot. nobelprize.orgTegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymali Takaaki Kajita oraz Arthur B. za „odkrycie oscylacji neutrin, które pokazuje, że neutrina mają masę.

więcej »

Medyczna nagroda Nobla 2015

fot. nobelprize.orgNagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny 2015 została przyznana trzem osobom. William C. Campbell i Satoshi Omura otrzymali ją za „za odkrycie dotyczące nowej terapii na infekcje powodowane przez nicienie", zaś Youyou Tu „za odkrycia dotyczące nowej terapii przeciwko malarii ".

więcej »

Gimnastyka mózgu: niezbędna do zachowania sprawności umysłu

© L.Klauser - Fotolia.comCo łączy szachy, puszkę sardynek i książki Jane Austen? Wszystkie te rzeczy mobilizują nasze szare komórki do wytężonej pracy. Jesień życia to urlop także dla naszego umysłu, który nastawia się na wolniejsze obroty.

więcej »

Tarnów: nowy rok akademicki w UTW

fot. http://utw.pwsz.tarnow.pl/W Tarnowie, we wtorek, 22 września, odbyła się ogólnopolska inauguracja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięło udział ponad 700 osób z kilkunastu uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Małopolski.

więcej »

Nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i UTW

fot. Centrum Kultury JidyszRuszyły zapisy na nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Jidysz. Ruszyły też zapisy na lektoraty języków: jidysz i hebrajskiego.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X