Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Filozofia trafi do szkół

©  gmoulart - Fotolia.comW liceach w całym kraju będą realizowane zajęcia z filozofii. Nowy program edukacji filozoficznej będzie realizowany w tysiącu klasach w szkołach w całym kraju. Program ma zachęcić akademików do nauczania filozofii w szkołach i zacieśnić współpracę uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

więcej »

Łódzka szkoła filmowa wśród najlepszych na świecie

fot. www.filmschool.lodz.plZazwyczaj polskie szkoły wyższe nie mogą pochwalić się wysokimi pozycjami w światowych rankingach. Jest jednak wyjątek - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna z Łodzi znalazła się wśród 15 najlepszych nieamerykańskich szkół filmowych na świecie.

więcej »

Piknik Seniora w Gdańsku - edukacja i rozrywka

fot. Piknik Seniora w GdańskuW sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Archiwów

fot. Jak odnaleźć własne korzenie - w Archwium Państwowych w Olsztynie, fot. A. Kułyk9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji w prawie 40 miastach Polski archiwa państwowe otworzą swoje podwoje. Dni Otwarte w archiwach państwowych odbędą się również w sobotę 13 czerwca. Obchodom towarzyszyć będą warsztaty, wystawy oraz spotkania związane z historią miast i regionów.

więcej »

Uroczyste zakończenie roku akademickiego w UTW przy Teatrze Żydowskim

fot. UTW przy Teatrze ŻydowskimGołda Tencer i Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz zapraszają na uroczyste zakończenie IX roku akademickiego na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny – to świetna okazja dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z kulturą żydowską, zainteresowani są lektoratami jidysz lub Uniwersytetem Trzeciego Wieku i nie wiedzą, od czego zacząć.

więcej »

Archiwa państwowe: coraz więcej dokumentów w Internecie

fot. Archiwa państwoweArchiwa państwowe prowadzą rozległe prace nad digitalizacją i udostępnianiem narodowego zasobu archiwalnego w formie cyfrowej, w tym również w Internecie. W rezultacie archiwa państwowe odnotowały w roku 2014 dalszy wzrost liczby korzystających z archiwów w formie elektronicznej i tradycyjnej.

więcej »

Rządowe wsparcie dla bibliotek szkolnych

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comJeszcze w tym roku na zakup książek do bibliotek szkolnych trafią w sumie 24 miliony zł. Rząd przyjął przygotowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej program „Książki naszych marzeń” umożliwiający zakup nowości wydawniczych dla bibliotek. Z budżetu państwa trafi na ten cel 20 mln złotych, kolejne 4 mln dołożą samorządy.

więcej »

Premier Ewa Kopacz w gliwickim UTW

Fot. M. Śmiarowski/KPRMSzefowa rządu spotkała się w Gliwicach z przedstawicielami śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Premier zadeklarowała rządowe wsparcie dla seniorów.

więcej »

102-latka zrobiła doktorat. Wcześniej naziści odrzucili jej pracę z powodu jej żydowskiego pochodzenia

© Valerie Potapova - Fotolia.comIngeborg Syllm-Rapoport została najstarszą doktorantką na świecie. Otrzymała tytuł doktora w wieku 102 lat. Nie udało jej się obronić dysertacji wcześniej , bo naziści jej na to nie pozwolił ze względu na żydowskie pochodzenie kobiety.

więcej »

19. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

fot. Pikinik NaukowyW sobotę 9 maja w godzinach od 11:00 do 20:00 Stadion Narodowy w Warszawie gościć będzie 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest światło – źródło naszej cywilizacji. Piknik przypada w setną rocznicę powstania ogólnej teorii względności.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X