Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Wrocław: Warsztaty biograficzne dla seniorów

fot. Angel CareZagraj w grę pamięciową, narysuj mapę swojego życia, poznaj ciekawych ludzi. Warsztaty biograficzne to nowe zajęcia w Klubie Seniora Angel Care we Wrocławiu. Należy do niego już 100 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

więcej »

Kup wnukowi ksiażkę. W przyszłości będzie więcej zarabiał

© Photographee.eu - Fotolia.com„Twoja biblioteka jest twoim rajem", napisał Erazm z Rotterdamu , uważając, że dzięki czytaniu ksiażek można najpiękniej kształtować swoje życie. Okazuje się, że się nie mylił przynajmniej co do finansowej satysfakcji z pracy - ci, którzy w młodości chętnie czytają, zarabiają więcej jako dorośli.

więcej »

Kobiety nauki oczami Europejczyków

© WavebreakmediaMicro - Fotolia.com59 proc. Europejczyków uważa, że tempo zmian prowadzących do zwiększenia reprezentacji kobiet w nauce jest zbyt wolne – wynika z badania „Women in Science” zrealizowanego przez Fundację L’Oréal. Z kolei jak pokazuje raport „Piękne umysły – rola kobiet w świecie nauki”, wśród Polaków taka sytuacja nie budzi większych kontrowersji i tylko co piąty nasz rodak uważa, że wolno zachodzące zmiany są zastanawiające i wymagają poprawy.

więcej »

Letnia Akademia Seniora w Dąbrowie Górniczej

fot. WSBWakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

więcej »

Polki chętniej niż Polacy uczą się języków obcych

© Claudia Paulussen - Fotolia.comKobiety stanowią 65% osób wyjeżdżających z Polski za granicę w celu nauki języków obcych. Nie dziwi fakt, że w głównej mierze to młode osoby uczą się języków, ale również te w wieku średnim i starsze, bardzo często znajdują czas na ich naukę.

więcej »

Finanse: o czym warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacje

© Manuel Findeis - Fotolia.comRozpoczynają się wakacje i wielu rodziców w najbliższym czasie będzie chciało wybrać się na wczasy. Niezależnie, czy będzie to urlop w Polsce, czy wyjazd za granicę, warto się do niego odpowiednio przygotować. Ostatnie awarie w bankach pokazały, jak kłopotliwy może być brak dostępu do pieniędzy. Problem będzie jeszcze większy, jeśli coś podobnego zdarzy nam się daleko od domu. Można się jednak przed tym zabezpieczyć.

więcej »

Chcesz mieć lepszą pamięć? Ćwicz

© kevron2001 - Fotolia.comUczeni odkryli, że aktywność fizyczna po przyswojeniu jakiejś wiedzy, poprawia pamięć o tym, czego się nauczyliśmy.

więcej »

Górnictwo w Tatrach Polskich. Muzeum w Wieliczce zaprasza

fot. Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaMuzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Górnictwo w Tatrach Polskich”, która prezentuje historię eksploatacji kruszców, rud metali, surowców skalnych oraz poszukiwań pierwiastków promieniotwórczych w polskiej części Tatr.

więcej »

Prawdziwi wnuczkowie ostrzegali seniorów przed oszustami

© contrastwerkstatt - Fotolia.comLubińscy policjanci w ramach wojewódzkiego projektu pn. "Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku" zorganizowali spotkanie w Domu Dziennego Pobytu "Senior" mającego swoją siedzibę na terenie miasta. W czasie tego przedsięwzięcia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie zaprezentowali występ artystyczny pod hasłem "Babciu, Dziadku nie daj się oszukać!". Wszystko po to, aby uczulić i ostrzec osoby starsze przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. wnuczka.

więcej »

Stres wspomaga pracę mózgu?

© Sergey Nivens - Fotolia.comOd lat mówi się o szkodliwych skutkach stresu dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Teraz podano informacje sprzeczne z dotychczasowymi ustaleniami - być może stres pozwala zachować zdrowie mózgu na dłużej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X