Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Nobel z chemii 2016 - za opracowanie i syntezę maszyn molekularnych

fot. Nobel PrizeW tym roku Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę Nobla z chemii trzem uczonym - otrzymali ją Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart oraz Bernard L. Feringa. Zostali uhonorowani za „opracowanie i syntezę maszyn molekularnych".

więcej »

Kraków: seniorzy do piór!

© Africa Studio - Fotolia.comRuszył nabór na kolejną edycję warsztatów kreatywnego pisania dla początkujących organizowaną przez krakowskie Stowarzyszenie Willa Decjusza “Piszmy więc!”. W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 60-ty rok życia, czują w sobie twórczy potencjał, chciałyby rozpocząć przygodę z pisaniem albo podszkolić swój warsztat. W czasie zajęć ćwiczenia praktyczne przeważają nad teorią. Uczestnicy uczą się jak pisać, by poruszyć najgłębsze emocje, by nieustająco wyrywać czytelnika ze schematów myślowych.

więcej »

Nobel z Fizyki 2016 - za odkrycia w dziedzinie topologicznych przejść fazowych

fot. Nobel PrizeW tym roku Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki trzem osobom. Połowę przewidzianej kwoty otrzyma David J. Thouless z Uniwersytetu w Waszyngtonie, drugą połowę zaś podzielą między sobą F. Duncan M. Haldane z Uniwersytetu Princeton oraz J. Michael Kosterlitz z Uniwersytetu Browna.

więcej »

Medyczny Nobel 2016 za odkrycie mechanizmów autofagii

fot. nobelprizemedicine.orgKomitet Noblowski ogłosił laureata tegorocznego Nobla w dziedzinie medycyny - został nim Yoshinori Ohsumi z Instytutu Tchnologii w Tokio za badania dotyczące mechanizmów autofagii.

więcej »

Międzypokoleniowy Dzień Seniora w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Centrum Konferencyjne DSW fot. Dawid FrikWarsztaty języka angielskiego, obsługi komputera i komunikacji z młodzieżą, gimnastyka, bezpłatne badania i porady specjalistów, otwarta próba akademickiego Teatru AULA, strefa dialogu międzypokoleniowego z niezwykłymi gośćmi, a na koniec dwuczęściowy koncert - takie atrakcje jakie czekają seniorów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

więcej »

PKP edukują Seniorów

© Tyler Olson - Fotolia.com„Nie wiek, tylko stereotypy stanowią przeszkodę w realizacji pomysłów i samorealizowaniu się na wielu płaszczyznach” – to główne hasło przedsięwzięcia Fundacji Grupy PKP, które ma na celu aktywizację osób powyżej 60 roku życia. Ruszyły pierwsze wykłady w ramach projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja”. Udział w projekcie jest bezpłatny.

więcej »

Akademia dojrzałego twórcy - zajęcia literackie dla seniorów w Teatrze Polskim w Warszawie

© mizar_21984 - Fotolia.comTeatr Polski w Warszawie zaprasza seniorów na warsztaty literackie. Przewodnikami i towarzyszami podróży po literaturze będą Jacek Dehnel i zaproszeni przez niego poeci i prozaicy.

więcej »

O seniorach we Wrocławiu. Konferencja „Nic już nie muszę!" Blaski i cienie późnej dorosłości

fot. EWSTZ czym kojarzy nam się starość? Czego doświadczają współcześni seniorzy i jakie stoją przed nimi wyzwania? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy odbywającej się we Wrocławiu interdyscyplinarnej konferencji pod tytułem: „Nic już nie muszę!" Blaski i cienie późnej dorosłości

więcej »

Wrocław: Warsztaty biograficzne dla seniorów

fot. Angel CareZagraj w grę pamięciową, narysuj mapę swojego życia, poznaj ciekawych ludzi. Warsztaty biograficzne to nowe zajęcia w Klubie Seniora Angel Care we Wrocławiu. Należy do niego już 100 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

więcej »

Kup wnukowi ksiażkę. W przyszłości będzie więcej zarabiał

© Photographee.eu - Fotolia.com„Twoja biblioteka jest twoim rajem", napisał Erazm z Rotterdamu , uważając, że dzięki czytaniu ksiażek można najpiękniej kształtować swoje życie. Okazuje się, że się nie mylił przynajmniej co do finansowej satysfakcji z pracy - ci, którzy w młodości chętnie czytają, zarabiają więcej jako dorośli.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Kosciol.pl eGospodarka.pl Oferty pracy