Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Spalanie kalorii bez wstawania z fotela? To możliwe - potrzeba wysiłku umysłowego

©  juliasudnitskaya - Fotolia.comAktywność fizyczna już dawno została proklamowana jako niezbędny składnik zdrowego starzenia się. Pomaga spalić nadmiar kalorii i pozwala organizmowi lepiej walczyć z oznakami upływu czasu. Jedna z tych funckji może być jednak uzyskana także w inny sposób - bez wstawania z fotela.

więcej »

Ułatwienia dla obcokrajowców studiujących w Polsce

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comOd nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. To dzięki rozporządzeniu w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

więcej »

W Małopolsce policjanci edukują seniorów jak uniknąć oszustwa

© piotr290 - Fotolia.comUrząd Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji w Krakowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczynają akcję informacyjną adresowaną do seniorów, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Sto tysięcy ulotek trafi do Miejskich Dziennych Domów Pomocy, Centrów Aktywności Seniorów, Krakowskiego Centrum Seniora, szpitali i przychodni zdrowia. O akcji będą informować seniorów także policjanci.

więcej »

Filozofia trafi do szkół

©  gmoulart - Fotolia.comW liceach w całym kraju będą realizowane zajęcia z filozofii. Nowy program edukacji filozoficznej będzie realizowany w tysiącu klasach w szkołach w całym kraju. Program ma zachęcić akademików do nauczania filozofii w szkołach i zacieśnić współpracę uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

więcej »

Łódzka szkoła filmowa wśród najlepszych na świecie

fot. www.filmschool.lodz.plZazwyczaj polskie szkoły wyższe nie mogą pochwalić się wysokimi pozycjami w światowych rankingach. Jest jednak wyjątek - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna z Łodzi znalazła się wśród 15 najlepszych nieamerykańskich szkół filmowych na świecie.

więcej »

Piknik Seniora w Gdańsku - edukacja i rozrywka

fot. Piknik Seniora w GdańskuW sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Archiwów

fot. Jak odnaleźć własne korzenie - w Archwium Państwowych w Olsztynie, fot. A. Kułyk9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji w prawie 40 miastach Polski archiwa państwowe otworzą swoje podwoje. Dni Otwarte w archiwach państwowych odbędą się również w sobotę 13 czerwca. Obchodom towarzyszyć będą warsztaty, wystawy oraz spotkania związane z historią miast i regionów.

więcej »

Uroczyste zakończenie roku akademickiego w UTW przy Teatrze Żydowskim

fot. UTW przy Teatrze ŻydowskimGołda Tencer i Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz zapraszają na uroczyste zakończenie IX roku akademickiego na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny – to świetna okazja dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z kulturą żydowską, zainteresowani są lektoratami jidysz lub Uniwersytetem Trzeciego Wieku i nie wiedzą, od czego zacząć.

więcej »

Archiwa państwowe: coraz więcej dokumentów w Internecie

fot. Archiwa państwoweArchiwa państwowe prowadzą rozległe prace nad digitalizacją i udostępnianiem narodowego zasobu archiwalnego w formie cyfrowej, w tym również w Internecie. W rezultacie archiwa państwowe odnotowały w roku 2014 dalszy wzrost liczby korzystających z archiwów w formie elektronicznej i tradycyjnej.

więcej »

Rządowe wsparcie dla bibliotek szkolnych

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comJeszcze w tym roku na zakup książek do bibliotek szkolnych trafią w sumie 24 miliony zł. Rząd przyjął przygotowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej program „Książki naszych marzeń” umożliwiający zakup nowości wydawniczych dla bibliotek. Z budżetu państwa trafi na ten cel 20 mln złotych, kolejne 4 mln dołożą samorządy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Pola Nadziei eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Oferty pracy