Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Uroczyste zakończenie roku akademickiego w UTW przy Teatrze Żydowskim

fot. UTW przy Teatrze ŻydowskimGołda Tencer i Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz zapraszają na uroczyste zakończenie IX roku akademickiego na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny – to świetna okazja dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z kulturą żydowską, zainteresowani są lektoratami jidysz lub Uniwersytetem Trzeciego Wieku i nie wiedzą, od czego zacząć.

więcej »

Archiwa państwowe: coraz więcej dokumentów w Internecie

fot. Archiwa państwoweArchiwa państwowe prowadzą rozległe prace nad digitalizacją i udostępnianiem narodowego zasobu archiwalnego w formie cyfrowej, w tym również w Internecie. W rezultacie archiwa państwowe odnotowały w roku 2014 dalszy wzrost liczby korzystających z archiwów w formie elektronicznej i tradycyjnej.

więcej »

Rządowe wsparcie dla bibliotek szkolnych

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comJeszcze w tym roku na zakup książek do bibliotek szkolnych trafią w sumie 24 miliony zł. Rząd przyjął przygotowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej program „Książki naszych marzeń” umożliwiający zakup nowości wydawniczych dla bibliotek. Z budżetu państwa trafi na ten cel 20 mln złotych, kolejne 4 mln dołożą samorządy.

więcej »

Premier Ewa Kopacz w gliwickim UTW

Fot. M. Śmiarowski/KPRMSzefowa rządu spotkała się w Gliwicach z przedstawicielami śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Premier zadeklarowała rządowe wsparcie dla seniorów.

więcej »

102-latka zrobiła doktorat. Wcześniej naziści odrzucili jej pracę z powodu jej żydowskiego pochodzenia

© Valerie Potapova - Fotolia.comIngeborg Syllm-Rapoport została najstarszą doktorantką na świecie. Otrzymała tytuł doktora w wieku 102 lat. Nie udało jej się obronić dysertacji wcześniej , bo naziści jej na to nie pozwolił ze względu na żydowskie pochodzenie kobiety.

więcej »

19. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

fot. Pikinik NaukowyW sobotę 9 maja w godzinach od 11:00 do 20:00 Stadion Narodowy w Warszawie gościć będzie 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest światło – źródło naszej cywilizacji. Piknik przypada w setną rocznicę powstania ogólnej teorii względności.

więcej »

Już ponad 46 tysięcy studentów zagranicznych w Polsce

© Andres Rodriguez - Fotolia.comObecnie w Polsce studiuje 46 101 studentów zagranicznych ze 158 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły. Stanowią oni w tej chwili 3,1 procent ogółu studentów w naszym kraju.

więcej »

Seniorzy na UTW

© Luftbildfotograf - Fotolia.comDo ponad 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce na zajęcia przychodzi ponad 150 tys. osób. Słuchaczami UTW są w zdecydowanej większości kobiety.

więcej »

NIK krytykuje system egzaminacyjny w szkołach

© Oksana Kuzmina - Fotolia.comSystem egzaminów – szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy – wymaga naprawy, głównie z uwagi na niewłaściwy sposób układania testów i błędy popełniane przy ich sprawdzaniu. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła system egzaminacyjny. Wynik kontrolii są dla komisji egzaminacyjnych druzgocące.

więcej »

„Lekcje Stomatologii” dla seniorów

fot. Seniorzy. Lekcje stomatologiiPodniesienie świadomości seniorów dotyczącej sposobów dbania o zęby i protezy oraz sposobów leczenia stomatologicznego – to cele wykładów organizowanych w Warszawie na uniwersytetach trzeciego wieku, które odbywają się w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X