Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Już ponad 46 tysięcy studentów zagranicznych w Polsce

© Andres Rodriguez - Fotolia.comObecnie w Polsce studiuje 46 101 studentów zagranicznych ze 158 krajów, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły. Stanowią oni w tej chwili 3,1 procent ogółu studentów w naszym kraju.

więcej »

Seniorzy na UTW

© Luftbildfotograf - Fotolia.comDo ponad 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce na zajęcia przychodzi ponad 150 tys. osób. Słuchaczami UTW są w zdecydowanej większości kobiety.

więcej »

NIK krytykuje system egzaminacyjny w szkołach

© Oksana Kuzmina - Fotolia.comSystem egzaminów – szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy – wymaga naprawy, głównie z uwagi na niewłaściwy sposób układania testów i błędy popełniane przy ich sprawdzaniu. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła system egzaminacyjny. Wynik kontrolii są dla komisji egzaminacyjnych druzgocące.

więcej »

„Lekcje Stomatologii” dla seniorów

fot. Seniorzy. Lekcje stomatologiiPodniesienie świadomości seniorów dotyczącej sposobów dbania o zęby i protezy oraz sposobów leczenia stomatologicznego – to cele wykładów organizowanych w Warszawie na uniwersytetach trzeciego wieku, które odbywają się w ramach kampanii „Lekcja Stomatologii”.

więcej »

Zimowy wypoczynek - czy znamy języki krajów do których jeździmy?

© Tupungato - Fotolia.comPolska zima w tym roku nas nie rozpieszcza, jednak za granicą sezon narciarski jest bardzo udany. Z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne stoki – głównie w Austrii i Włoszech. A jak ze znajomością języków krajów, do których jedziemy? Czy warto się nauczyć choć podstaw?

więcej »

Międzypokoleniowe spotkanie z profesorem Janem Miodkiem

fot. WCSZ okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka aktywna grupa seniorów o-CAL-eni zorganizowała wyjątkowe spotkanie we Wrocławskim Centrum Seniora. Popołudniową porą 21 stycznia swoją obecnością zaszczycił wszystkich zgromadzonych profesor Jan Miodek. Było to spotkanie międzypokoleniowe, skierowane zarówno do seniorów, jak i ich wnuków.

więcej »

Druga młodość osób dojrzałych żyjących z HIV. Warsztaty dla seniorów

fot. Pozytywnie otwarciW sobotę 24 stycznia rozpoczynie się w Warszawie roczny cykl wykładów i warsztatów adresowanych do osób seropozytywnych po 50. roku życiu. Osoby żyjące z HIV będą mogły dowiedzieć się, jak przeżywać drugą młodość mądrze i świadomie. Miejsce zajęć nie jest przypadkowe. W województwie mazowieckim z HIV żyje najwięcej osób.

więcej »

Internetowy Polski Słownik Biograficzny

fot. Internetowy Słownik BiograficznyPowszechna i bezpłatna multimedialna encyklopedia na temat Polaków oraz działających w Polsce obcokrajowców, którzy mieli wpływ na rozwój naszego kraju i społeczeństwa. To iPSB - udostępniony przez Narodowy Instytut Audiowizualny Internetowy Polski Słownik Biograficzny. Serwis został symbolicznie zainaugurowany 16 grudnia br. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

więcej »

Późne debiuty filmowe czyli „Seniorzy o sobie”

fot. Seniorzy o sobieGrupa warszawskich seniorów z Pragi Południe i Śródmieścia ostatnie miesiące spędziło z kamerą i młodymi animatorami kultury na planie filmowym. Efekt tego twórczego spotkania będzie można zobaczyć 16 grudnia w Kinie Muranów, gdzie zostanie zaprezentowanych osiem krótkometrażowych filmów dokumentalnych autorstwa seniorów. To trzecia odsłona projektu „Późne debiuty” prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa Cotopaxi.

więcej »

Sprawność intelektualna seniorów. Jak ją zachować na długie lata?

© kcslagle - Fotolia.comFunkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X