Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Dni Gerontologii we Wrocławiu

fot. Dni GerontologiiW najbliższy poniedziałek we Wrocławiu rozpoczynają się Dni Gerontologii - konferencja naukowa i prezentacja dobrych praktyk edukacyjnych seniorów. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać na temat poszukiwania optymalnego modelu starzenia się, który uwzględniałby zarówno dorobek wynikający z dobrych praktyk, jak i obszaru naukowo – badawczego.

więcej »

RPO pyta o wysokość opłat rekrutacyjnych na studia

© grzegorzz - Fotolia.comRzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do minister nauki i szkolnictwa wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej o podjęcie stanowiska w sprawie opłat pobieranych przez uczelnie wyższe podczas rekrutacji na studia. Do RPO wpływały liczne skargi, że kwoty pobierane przez uczelnie w trakcie postępowania kwalifikacyjnego są za wysokie, biorąc pod uwagę sytuację materialną niektórych aplikujących, w szczególności w sytuacji złożenia aplikacji na kilka uczelni lub na kilka kierunków studiów.

więcej »

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku we Wrocławiu: jesień 2015

fot. MATWTradycyjnie już we wrześniu rozpoczyna się nowy semestr w Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku prowadzonej przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną we Wrocławiu. W programie jesienno zimowym przewidziane są wykłady dotyczące niezwukle aktualnych tematów - między innymi islamu czy prześladowań chrześcijan.

więcej »

Spalanie kalorii bez wstawania z fotela? To możliwe - potrzeba wysiłku umysłowego

©  juliasudnitskaya - Fotolia.comAktywność fizyczna już dawno została proklamowana jako niezbędny składnik zdrowego starzenia się. Pomaga spalić nadmiar kalorii i pozwala organizmowi lepiej walczyć z oznakami upływu czasu. Jedna z tych funckji może być jednak uzyskana także w inny sposób - bez wstawania z fotela.

więcej »

Ułatwienia dla obcokrajowców studiujących w Polsce

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comOd nowego roku akademickiego studenci z zagranicy będą mogli studiować w Polsce na korzystniejszych zasadach. To dzięki rozporządzeniu w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych.

więcej »

W Małopolsce policjanci edukują seniorów jak uniknąć oszustwa

© piotr290 - Fotolia.comUrząd Miasta Krakowa, Komenda Miejska Policji w Krakowie i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczynają akcję informacyjną adresowaną do seniorów, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Sto tysięcy ulotek trafi do Miejskich Dziennych Domów Pomocy, Centrów Aktywności Seniorów, Krakowskiego Centrum Seniora, szpitali i przychodni zdrowia. O akcji będą informować seniorów także policjanci.

więcej »

Filozofia trafi do szkół

©  gmoulart - Fotolia.comW liceach w całym kraju będą realizowane zajęcia z filozofii. Nowy program edukacji filozoficznej będzie realizowany w tysiącu klasach w szkołach w całym kraju. Program ma zachęcić akademików do nauczania filozofii w szkołach i zacieśnić współpracę uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

więcej »

Łódzka szkoła filmowa wśród najlepszych na świecie

fot. www.filmschool.lodz.plZazwyczaj polskie szkoły wyższe nie mogą pochwalić się wysokimi pozycjami w światowych rankingach. Jest jednak wyjątek - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna z Łodzi znalazła się wśród 15 najlepszych nieamerykańskich szkół filmowych na świecie.

więcej »

Piknik Seniora w Gdańsku - edukacja i rozrywka

fot. Piknik Seniora w GdańskuW sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.

więcej »

Międzynarodowy Dzień Archiwów

fot. Jak odnaleźć własne korzenie - w Archwium Państwowych w Olsztynie, fot. A. Kułyk9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji w prawie 40 miastach Polski archiwa państwowe otworzą swoje podwoje. Dni Otwarte w archiwach państwowych odbędą się również w sobotę 13 czerwca. Obchodom towarzyszyć będą warsztaty, wystawy oraz spotkania związane z historią miast i regionów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Aktywni 50+ eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X