Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle

fot. GoogleDziś polscy nauczyciele przyjmują życzenia od obecnych i byłych uczniów, rodziców, władz różnych szczebli i mediów. Pamiętała o nich także największa światowa wyszukiwarka, przygotowując specjalną grafikę.

więcej »

Nobel z chemii 2015 za badania mechanizmów naprawy DNA

fot. nobelprize.orgTomas Lindahl, Paul Modrich i Aziz Sancar - oto naukowcy nagrodzeni tegorocznym Noblem z chemii za badania mechanizmów naprawy DNA.

więcej »

Nobel z fizyki 2015 za badania nad neutrinami

fot. nobelprize.orgTegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki otrzymali Takaaki Kajita oraz Arthur B. za „odkrycie oscylacji neutrin, które pokazuje, że neutrina mają masę.

więcej »

Medyczna nagroda Nobla 2015

fot. nobelprize.orgNagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny 2015 została przyznana trzem osobom. William C. Campbell i Satoshi Omura otrzymali ją za „za odkrycie dotyczące nowej terapii na infekcje powodowane przez nicienie", zaś Youyou Tu „za odkrycia dotyczące nowej terapii przeciwko malarii ".

więcej »

Gimnastyka mózgu: niezbędna do zachowania sprawności umysłu

© L.Klauser - Fotolia.comCo łączy szachy, puszkę sardynek i książki Jane Austen? Wszystkie te rzeczy mobilizują nasze szare komórki do wytężonej pracy. Jesień życia to urlop także dla naszego umysłu, który nastawia się na wolniejsze obroty.

więcej »

Tarnów: nowy rok akademicki w UTW

fot. http://utw.pwsz.tarnow.pl/W Tarnowie, we wtorek, 22 września, odbyła się ogólnopolska inauguracja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięło udział ponad 700 osób z kilkunastu uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Małopolski.

więcej »

Nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i UTW

fot. Centrum Kultury JidyszRuszyły zapisy na nowy rok akademicki Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Kultury Jidysz. Ruszyły też zapisy na lektoraty języków: jidysz i hebrajskiego.

więcej »

Dni Gerontologii we Wrocławiu

fot. Dni GerontologiiW najbliższy poniedziałek we Wrocławiu rozpoczynają się Dni Gerontologii - konferencja naukowa i prezentacja dobrych praktyk edukacyjnych seniorów. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać na temat poszukiwania optymalnego modelu starzenia się, który uwzględniałby zarówno dorobek wynikający z dobrych praktyk, jak i obszaru naukowo – badawczego.

więcej »

RPO pyta o wysokość opłat rekrutacyjnych na studia

© grzegorzz - Fotolia.comRzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do minister nauki i szkolnictwa wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej o podjęcie stanowiska w sprawie opłat pobieranych przez uczelnie wyższe podczas rekrutacji na studia. Do RPO wpływały liczne skargi, że kwoty pobierane przez uczelnie w trakcie postępowania kwalifikacyjnego są za wysokie, biorąc pod uwagę sytuację materialną niektórych aplikujących, w szczególności w sytuacji złożenia aplikacji na kilka uczelni lub na kilka kierunków studiów.

więcej »

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku we Wrocławiu: jesień 2015

fot. MATWTradycyjnie już we wrześniu rozpoczyna się nowy semestr w Międzykulturowej Akademii Trzeciego Wieku prowadzonej przez Ewangelikalną Wyższą Szkołę Teologiczną we Wrocławiu. W programie jesienno zimowym przewidziane są wykłady dotyczące niezwukle aktualnych tematów - między innymi islamu czy prześladowań chrześcijan.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Hospicja.pl Oferty pracy