Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Edukacją w nadwagę

© jamdesign - Fotolia.comDziś na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca największy w Polsce projekt edukacyjny „Zapobieganie nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Realizatorem projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra Aleksandra Szczygła w Warszawie. Przedsięwzięcie finansowane jest w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a jego całkowity koszt wyniesie ponad 16 mln zł. Realizacja projektu zakończy się w 2016 roku.

więcej »

Warszawa: letnia szkoła dziennikarstwa dla Seniorek

© Robert Kneschke - Fotolia.comJak szukać inspiracji i skąd brać pomysły na dobre teksty? Jak przeprowadzić wywiad, jak zrobić poruszający reportaż? Jak pokonać tremę i znaleźć własny, niepowtarzalny styl? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestniczki bezpłatnych warsztatów pisarsko - dziennikarskich, które rozpoczynają się w czerwcu w Fundacji Feminoteka.

więcej »

Archipelag Pokoleń - edukacyjne zajęcia dla warszawskich seniorów

Warszawiacy, którzy przekroczyli 50. rok życia, mają duży zapas energii i nie chcą się nudzić mogą zainteresować się nową akcją. „Archipelag pokoleń” to seria kursów służących rozwijaniu zainteresowań i aktywności społecznej.

więcej »

Czescy naukowcy rozwikłali tajemnicę déjà vu

© vom - Fotolia.comW toku przełomowych badań naukowcy z Czech i Wlk. Brytanii odkryli zależność między zjawiskiem déjà vu a strukturami w mózgu człowieka, faktycznie potwierdzając neurologiczne źródło tego fenomenu. Mimo wcześniej podejmowanych prac poświęconych badaniu tego zjawiska u osób zdrowych, nie wypracowano żadnych konkretnych dowodów... aż do tej pory. Wyniki badań opublikowało czasopismo Cortex.

więcej »

Jedzenie, które ogłupia...

© Maria Brzostowska - Fotolia.comSposób odżywiania się oddziałuje na zdolności poznawcze, niektóre produkty wzmacniają pracę układów mających wpływ na możliwości mentalne, inne osłabiają organizm i czynią nas głupszymi...

więcej »

97-latek zdobył (kolejny) tytuł magistra

© patrykstanisz - Fotolia.com97-letni Australijczyk otrzymał tytuł magistra nauk medycznych na Southern Cross University i zyskał miano najstarszego „świeżo upieczonego" absolwenta studiów II stopnia.

więcej »

"Nie Zawal! Wybierz życie" dla słuchaczy UTW

© Vitaly Raduntsev - Fotolia.comChoroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce. Co roku umiera z ich powodu ponad 170 tys. osób, przy czym 20 tys. spośród nich to zgony związane z wystąpieniem zawałów. W ramach akcji edukacyjnej „Nie Zawal! Wybierz życie” rusza cykl prelekcji na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, które mają na celu uświadomienie ich słuchaczom, jak istotna jest profilaktyka wtórna po zawale.

więcej »

Językowe rodzinne podróże Polaków

© Bikeworldtravel - Fotolia.comWielomiesięczne kursy w polskich szkołach językowych w okresie wakacyjnym najczęściej zastępowane są znacznie krótszą, lecz bardziej intensywną nauką w zagranicznych placówkach edukacyjnych. Co ciekawe, zagraniczne szkolenia z języków obcych wybierają często całe rodziny. Jak wynika z danych ESKK travel, firmy organizującej wyjazdy na zagraniczne kursy językowe, już co dziesiąte szkolenie ma właśnie taki charakter. Tę opcję wybierają rodzice z nawet kilkuletnimi dziećmi, dla których przygotowane są osobne zajęcia w przedszkolu językowym.

więcej »

Międzypokoleniowa lekcja

Międzypokoleniowa lekcjaW Warszawie, w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława IV, odbyło się odbyło się 23 kwietnia 2012 r. międzypokoleniowe młodzieży oraz nauczycieli z tego liceum, z seniorami – Grażyną Rabsztyn, Henrykiem Sowińskim, Pawłem Elszteinem i płk Marianem Żmudą. Spotkanie z udziałem ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza oraz minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas odbyło się w ramach obchodzonego 29 kwietnia Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

więcej »

Mówienie do siebie pomocne dla funkcji poznawczych

© pressmaster - Fotolia.comLudzie, którzy mówią do siebie podczas poszukiwania różnych przedmiotów, mogą być w stanie szybciej je znaleźć, twierdzą naukowcy.

więcej »

Strony : [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30]


Polecamy Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy