Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Dzień Mózgu 2014. Neuronauka na SWPS

fot. SWPSCzynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki cyz powodu do namysłu. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie " co za tym stoi?" Tutaj wkracza neuronauka, bohaterka tegorocznego Dnia Mózgu.

więcej »

Międzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku zaprasza wrocławskich Seniorów

fot. MATW, EWST WrocławMiędzykulturowa Akademia Trzeciego Wieku rozpoczyna wiosenno – letnią edycję spotkań z Seniorami, rozpoczynającą się już w najbliższy piątek. W programie spotkań na najbliższe miesiące znajdują się między innymi wykłady na temat różnych religii, wyznań i kultur, warsztaty artystyczne, możliwość bliższego poznania niektórych fragmentów Biblii, wycieczka śladami mniejszości wyznaniowych we Wrocławiu oraz wiele innych atrakcji.

więcej »

Seniorzy i języki obce. Na naukę nigdy za późno

© Igor Yaruta - Fotolia.comW naszym kraju edukacja w zakresie języków obcych wśród seniorów staje się coraz popularniejsza. Dojrzałe osoby chcą uczyć się języka obcego z różnych przyczyn, nie tylko dla własnej przyjemności. Poszerzanie zdolności językowych nie jest przecież przewidziane jedynie dla osób młodych.

więcej »

91-latek zrobił doktorat

fot. Sriwijaya PostKolejny senior udowadnia, że na naukę nigdy nie jest za późno i to na naukę na wysokim poziomie - 91-letni Hermain Tjiknang właśnie otrzymał tytuł doktora na Uniwersytecie Padjadjaran w Bandung w Inodnezji.

więcej »

Halina Kuropatnicka-Salamon o literaturze i języku Braille’a i esperanto dla wrocławskich seniorów

© Roman Milert - Fotolia.comWrocławskie Centrum Seniora, wraz z Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych seniorów do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach Cyklu „Jaki wspaniały jest ten świat”.

więcej »

Wraz z wiekiem stajemy się zapominalscy, bo za dużo wiemy...

© zuchero - Fotolia.comU starszych ludzi wcale nie musi następować osłabienie zdolności mentalnych, po prostu potrzebują więcej czasu na przypomnienie sobie określonych informacji, bo dysponują znaczną ich ilością...

więcej »

Krzyżówki i inne łamigłówki odmładzają mózg nawet o 10 lat

© M. Schuppich - Fotolia.comKrzyżówki i inne podobne łamigłówki mogą odmłodzić mózg osoby starszej nawet o dziesięć lat i opóźnić rozwój demencji, czytamy na łamach Journal of the American Geriatrics Society.

więcej »

Efekty ćwiczeń umysłowych są widoczne nawet 10 lat po takim “treningu”

© ShkYo30 - Fotolia.comJuż dziesięć lekcji ćwiczeń umysłowych wystarcza, by utrzymać mózg osób starszych w „dobrej formie". A efekty takiego treningu utrzymują się nawet dziesięć lat.

więcej »

Gender - słowo roku 2013

fot. wordle.netKapituła plebiscytu "Słowa na czasie" wybrała słowo roku 2013. Jest nim "gender".

więcej »

101-latka najstarszą absolwentką szkoły

©  fergregory - Fotolia.com101-letnia Tina Lancelota kilka dni temu otrzymała dyplom ukończenia liceum. Stała się absolwentką szkoły, którą rozpoczęła ponad osiem dekad wcześniej.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl EWST.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy