Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

12. Dni Tischnerowskie

12. Dni TischnerowskieW dniach 25 do 28 kwietnia w Krakowie już po raz 12. odbędą się Dni Tischnerowskie - najbardziej znany polski festiwal filozoficzny. Na odwiedzających czekają m.in. debaty, wykłady, projekcje filmów i spotkania muzyczne inspirowane myślą ks. Józefa Tischnera.

więcej »

Dancing with memories - pokolenia o historii Europy

fot. ApertoKilkanaście osób z Europy spotkało się w Kołobrzegu, by dyskutować o historii Starego Kontynentu, dzielić się wspomnieniami i po prostu integrować. Warsztat „Dancing with memories” Stowarzyszenie APERTO zorganizowało już po raz trzeci, ale po raz pierwszy wzięli w nim udział przedstawiciele dwóch pokoleń.

więcej »

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku19 marca, w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony samych seniorów, ale także ze strony władz państwowych i samorządowych oraz świata nauki.

więcej »

Cała Polska Czyta Dzieciom - jubileusz akcji

© Sergej Khackimullin - Fotolia.comDziś w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się Jubileuszowy X Finał Kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Jubileuszowe obchody trwają od czerwca ubiegłego roku.

więcej »

Lublin: Kultura srebrną nicią tkana

© hornet72 - Fotolia.comLubelska Fundacja Aktywności Obywatelskiej rozpoczyna realizację projektu „Kultura... srebrną nicią tkana” skierowanego do grupy 20 osób: seniorów oraz dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych ( do 13 lat i 14-16 lat).

więcej »

Komputer i Internet dla seniorów - panie uczą się częściej

© godfer - Fotolia.comDojrzałe kobiety dużo chętniej niż mężczyźni uczą się obsługi komputera i Internetu. Chcą się uczyć, są aktywne i otwarte na nowe wyzwania - w tym rozpoczęcie edukacji w starszym wieku - wynika z pięcioletnich doświadczeń Akademii e-Seniora UPC.

więcej »

Edukacja muzyczna popłaca na starość

© Subbotina Anna - Fotolia.comWielostronne kształcenie jest dziś bardzo powszechne. Już kilkuletnie maluchy uczą się języków obcych i gry na rozmaitych instrumentach. Nie wszystkie te dzieci zostaną poliglotami i wirtuozami, to korzysci z takiej edukacji są niepodważalne - notuje się je nawet w starszym wieku.

więcej »

Słowa roku 2011 - prezydencja, kryzys, katastrofa, krzyż

© Olivier Le Moal - Fotolia.comRozstrzygnęto plebiscyt na słowo roku 2011 zorganizowany przez Instytut Języka Polskiego UW został rozstrzygnięty. "Wygrało" słowo "prezydencja", drugie miejsce zajął "kryzys", a trzecie ex aequo "katastrofa" i "krzyż".

więcej »

Języki obce: "kryzysowa" inwestycja

© Phranc - Fotolia.comJęzyki obce są postrzegane jako jeden z głównych sposobów na utrzymanie lub znalezienie satysfakcjonującej pracy. W warunkach spowolnienia gospodarczego nauka języków obcych wcale nie jest poświęcana w imię oszczędności, ponieważ wiele osób uważa, że znajomość języków obcych pomaga w radzeniu sobie z kryzysem - wynika z badania przeprowadzonego przez szkołę języków obcych EnglishForYou.pl.

więcej »

Żacy 50+. Seniorzy na uczelnie!

fot. Marcin Melanowicz, Uniwersytet Każdego WiekuW Polsce z roku na rok funkcjonuje coraz więcej uniwersytetów trzeciego wieku. Początkowo UTW powstawały przede wszystkim przy uczelniach państwowych. Teraz coraz częściej tę formę kształcenia oferują także placówki prywatne.

więcej »

Strony : [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31]


Polecamy Hospicja.pl Aktywni 50+ Kosciol.pl eGospodarka.pl Oferty pracy