Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

Późne debiuty filmowe czyli „Seniorzy o sobie”

fot. Seniorzy o sobieGrupa warszawskich seniorów z Pragi Południe i Śródmieścia ostatnie miesiące spędziło z kamerą i młodymi animatorami kultury na planie filmowym. Efekt tego twórczego spotkania będzie można zobaczyć 16 grudnia w Kinie Muranów, gdzie zostanie zaprezentowanych osiem krótkometrażowych filmów dokumentalnych autorstwa seniorów. To trzecia odsłona projektu „Późne debiuty” prowadzonego przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa Cotopaxi.

więcej »

UTW: Seniorzy chcą się uczyć

© Sandra Gligorijevic - Fotolia.comW Polsce działa już 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które skupiają ponad 150 tys. słuchaczy. W tym roku uniwersytety otrzymały 2,5 mln zł w ramach programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

więcej »

W Szczecinie Policja szkoli Seniorów

© edbockstock - Fotolia.comSzczecińska Akademia Seniora oraz Policja zapraszają 5 grudnia wszystkich chętnych Seniorów na wykład poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w domu, na zakupach, czy w urzędzie, a także w ruchu drogowym.

więcej »

Nauka języka obcego poprawia funkcje mózgu

© Jürgen Fälchle - Fotolia.comDzięki nauce języka obcego liczba połączeń w mózgu wzrasta, a tym samym umysł staje się bardziej elastyczny i bardziej wydajny.

więcej »

Sprawność intelektualna seniorów. Jak ją zachować na długie lata?

© kcslagle - Fotolia.comFunkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.

więcej »

Muzeum Historii Żydów Polskich otwarte

fot. Prezydent.plWczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.

więcej »

Jak poprawić pamięć? Trzeba być ciekawskim

©  tunedin - Fotolia.comJeśli chce się poprawić pamięć, trzeba wykazać ciekawość, mówią uczeni. To bardzo pomocny składnik wszelkiej nauki.

więcej »

Ewa Kopacz: uczmy się od Seniorów szacunku do drugiego człowieka

fot. Maciej Śmiarowski/KPRMPremier Ewa Kopacz wzięła udział w inauguracji roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Szkole Głównej Handlowej.

więcej »

Nobel w dziedzinie chemii 2014 za mikroskop fluorescencyjny

fot. nobelprize.orgTegoroczni laureaci nagrody Nobla w dziedzinie chemii to: Eric Betzig, Stefan W. Hell oraz William E. Moerner. Wyróżniono ich za stworzenie mikroskopu fluorescencyjnego o bardzo wysokiej rozdzielczości.

więcej »

Nobel z fizyki 2014 - Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura

fot. nobelprize.orgTegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki zdobyli: Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie diod emitujących niebieskie światło (LED) - nowego źródła energooszczędnego światła.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Umierać po ludzku Pola Nadziei Oferty pracy