Edukacja UTW Porady Dyskusje
Strona główna Edukacja Wiadomości

UTW: Seniorzy chcą się uczyć

© Sandra Gligorijevic - Fotolia.comW Polsce działa już 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które skupiają ponad 150 tys. słuchaczy. W tym roku uniwersytety otrzymały 2,5 mln zł w ramach programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

więcej »

W Szczecinie Policja szkoli Seniorów

© edbockstock - Fotolia.comSzczecińska Akademia Seniora oraz Policja zapraszają 5 grudnia wszystkich chętnych Seniorów na wykład poświęcony szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w domu, na zakupach, czy w urzędzie, a także w ruchu drogowym.

więcej »

Nauka języka obcego poprawia funkcje mózgu

© Jürgen Fälchle - Fotolia.comDzięki nauce języka obcego liczba połączeń w mózgu wzrasta, a tym samym umysł staje się bardziej elastyczny i bardziej wydajny.

więcej »

Sprawność intelektualna seniorów. Jak ją zachować na długie lata?

© kcslagle - Fotolia.comFunkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.

więcej »

Muzeum Historii Żydów Polskich otwarte

fot. Prezydent.plWczoraj otwarta została pierwsza wystawa stała w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Dziś i jutro w muzeum odbywają się dni otwarte.

więcej »

Jak poprawić pamięć? Trzeba być ciekawskim

©  tunedin - Fotolia.comJeśli chce się poprawić pamięć, trzeba wykazać ciekawość, mówią uczeni. To bardzo pomocny składnik wszelkiej nauki.

więcej »

Ewa Kopacz: uczmy się od Seniorów szacunku do drugiego człowieka

fot. Maciej Śmiarowski/KPRMPremier Ewa Kopacz wzięła udział w inauguracji roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Szkole Głównej Handlowej.

więcej »

Nobel w dziedzinie chemii 2014 za mikroskop fluorescencyjny

fot. nobelprize.orgTegoroczni laureaci nagrody Nobla w dziedzinie chemii to: Eric Betzig, Stefan W. Hell oraz William E. Moerner. Wyróżniono ich za stworzenie mikroskopu fluorescencyjnego o bardzo wysokiej rozdzielczości.

więcej »

Nobel z fizyki 2014 - Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura

fot. nobelprize.orgTegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki zdobyli: Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura za wynalezienie diod emitujących niebieskie światło (LED) - nowego źródła energooszczędnego światła.

więcej »

Medyczny Nobel 2014 - John O'Keefe, May-Britt Moser i Edvard Moser

fot. nobelprize.orgTegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny została podzielona. Zdobyli ją John O'Keefe, May-Britt Moser i Edvard Moser. Badacze odkryli neurony, które umożliwiają orientację w przestrzeni.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X