Strona głównaEdukacjaŁączymy pokolenia - konkurs rozpoczęty

Łączymy pokolenia - konkurs rozpoczęty

Fundacja PZU i Akademia Rozwoju Filantropii zapraszają organizacje pozarządowe do zgłaszania projektów na drugą edycję konkursu "Łączymy pokolenia". Na drodze konkursu chcemy dofinansować innowacyjne, dobrze opracowane i zaplanowane przedsięwzięcia, realizowane w oparciu o współpracę międzypokoleniową osób starszych (powyżej 60. roku życia) oraz dzieci i młodzieży (od wieku przedszkolnego do 25 lat).
Zgłaszane na konkurs projekty powinny mieścić się w przynajmniej jednym z priorytetowych obszarów programu:

- rozwijanie wolontariatu osób starszych na rzecz dzieci i młodzieży,
- kompleksowe projekty edukacyjno-kulturalne oparte na współpracy międzypokoleniowej.

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) posiadające osobowość prawną, zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dotacje zostaną przyznane na realizację projektów trwających od 7 do 10 miesięcy. Minimalna kwota dotacji, o jaką można ubiegać się w ramach konkursu, to 20 tys. złotych, maksymalna - 35 tys. złotych. Od wnioskodawców wymagany jest finansowy wkład własny wynoszący minimum 10 proc. kosztu całego przedsięwzięcia. Pula dostępnych środków w konkursie wynosi 750 000 zł

Podstawą ubiegania się o dotację jest złożenie w trzech egzemplarzach wypełnionego maszynowo formularza wniosku.

Informacji nt. konkursu dotacyjnego udziela Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce: telefonicznie w godzinach od 10.00 do 17.00 pod numerem (022) 622 01 22 wew. 20 lub 29 oraz za pośrednictwem poczty e-mail: pokolenia@filantropia.org.pl

"Łączymy pokolenia" to program partnerski Fundacji PZU i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce realizowany od kwietnia 2005 roku.

Wraz z rozwojem nowych technologii, szybkim tempem przemian zwiększył się dystans, który dzieli pokolenia. Ludzie starsi mają poczucie, że ich wiedza i umiejętności nie są przydatne we współczesnym świecie. Pomiędzy młodymi i starszymi istnieje wiele uprzedzeń i niechęci, a korzyści ze współpracy międzypokoleniowej nie są dostrzegane.

Na drodze konkursu dotacyjnego wspieramy ciekawe przedsięwziecia oparte na współpracy seniorów z dziećmi i młodzieżą. Chcemy w ten sposób udowodnić, że kontakty międzypokoleniowe we współczesnym świecie mają sens, a młodzi i starsi, dysponując odmiennymi doświadczeniami i umiejętnościami mogą się od siebie wiele nauczyć.

Szczegółowy regulamin konkursu i formularz wniosku o dotację można znalexć pod adresem: http://filantropia.org.pl/pokolenia/data_news.php?id=01&new=7

Program ma zasięg ogólnopolski. Termin składania wniosków upływa 9 czerwca (piątek) 2006 roku.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy