Strona głównaEdukacjaJak poprawić pamięć - 5 niezwykłych sposobów

Jak poprawić pamięć - 5 niezwykłych sposobów

Wraz z wiekiem czy też w wyniku różnych zdarzeń i doświadczeń pamięć może nieco słabnąć. Wiadomo, że jej poprawie sprzyja regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie się, a także dobry sen i unikanie stresu, są jednak jeszcze dodatkowe, czasem nieco zaskakujące sposoby na wzmocnienie zdolności zapamiętywania. Skorzystaj z nich.
Wizualizuj
©  fotogestoeber - Fotolia.com
Aby lepiej coś zapamiętać, warto to dobrze zobaczyć - trzeba zwrócić uwagę na fotografie, wykresy, czy inne grafiki lub też tworzyć wyobrażenia tego, co ma zapaść w pamięć. Przykładowo, łatwiej jest przyswoić słowa obcego jezyka, jeśli skojarzymy je z określonym obrazkiem.
 
Strony : 1 2 3 4 5

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 13:24:24, 08-08-2017 ~gość: 178.162.216.xxx

    Bardzo dobrze, że poruszasz takie tematy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X