Strona głównaEdukacja50-latkowie na rynku pracy - dodatkowe pieniądze na szkolenia

50-latkowie na rynku pracy - dodatkowe pieniądze na szkolenia

Szkolenia to jeden ze skuteczniejszych sposobów aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Zgodnie z nowymi przepisami województwa o najwyższym wskaźniku bezrobocia dostaną na ten cel dodatkowe środki z Funduszu Pracy.
Aktualnie obszarami o najwyższym wskaźniku bezrobocia są województwa: warmińsko –mazurskie, kujawsko - pomorskie, zachodniopomorskie i świętokrzyskie. Zgodnie z nowym rozporządzeniem do województw trafi połowa, a nie jak dotychczas 30% środków z Funduszu Pracy.

Pieniądze będą przydzielane poszczególnym województwom na podstawie specjalnych wyliczeń. Pierwszeństwo będą miały województwa o najwyższym wskaźniku bezrobocia oraz te, w których liczba wyrejestrowanych bezrobotnych przewyższa liczbę nowo zarejestrowanych. Rozporządzenie zakłada, iż przy podziale środków preferowane będą województwa, w których jest najwięcej bezrobotnych poniżej 25 oraz powyżej 50 roku życia.

Dzięki dodatkowym pieniądzom możliwe będzie uruchomienie ponadregionalnych programów aktywizacji zawodowej.

Dodatkowymi środkami dysponować będzie minister pracy i polityki społecznej, będą one przeznaczane na pomoc województwom i powiatom znajdującym się w szczególnych sytuacjach. Rezerwa będzie zatem przekazywana regionom dotkniętym klęskami żywiołowymi, województwom, w których nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji na rynku pracy. Przewidziano także nagradzanie województw najskuteczniej walczących z bezrobociem.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy