Strona głównaEdukacjaPiknik Seniora w Gdańsku - edukacja i rozrywka

Piknik Seniora w Gdańsku - edukacja i rozrywka

W sobotę trzynastego czerwca 2015, na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się trzeci Piknik Seniora. Nadrzędną ideą organizacji Pikniku Seniora jest edukacja obywatelska z naciskiem na podniesienie świadomości praw i zagrożeń.
fot. Piknik Seniora w GdańskuGoście uczestniczyli między innymi w wykładzie dotyczącym zagrożeń ze strony oszustów – czyli jak nie dać się oszukać przygotowanym przez fundację „Warto wiedzieć” oraz w wykładzie dotyczącym odszkodowań w wypadkach komunikacyjnych, przygotowanym przez stowarzyszenie Interalia.
Na stanowisku stowarzyszenia można było również zasięgnąć bezpłatnej opinii prawnej oraz porozmawiać na temat finansów osobistych.

- Seniorzy najczęściej pytają o sprawy spadkowe, takie jak oraz testament – mówi Łukasz Pająk z Interalia - głównie wątpliwości sprawia rozróżnienie między formami zabezpieczenia spadkobierców, czyli jak najlepiej zabezpieczyć członków rodziny, ale też w jaki sposób wykluczyć kogoś z dziedziczenia. Wiele pytań rodzą również sprawy mieszkaniowe, takie jak służebność i inne możliwe formy przekazania mieszkania.

Sporo pytań dotyczących odszkodowań pojawiło się po wykładzie prowadzonym przez Aplikanta Radcowskiego Magdalenę Chudy – pytania dotyczyły w dużej mierze spraw, z którymi stowarzyszenie ma styczność na co dzień tj. czy należy się odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w wyniku upadku na chodniku, czy kiedy kierowca autobusu miejskiego gwałtownie zahamował i to spowodowało uszkodzenie ciała.

Swoje stanowisko miał również Narodowy Bank Polski promujący akcję „” dotyczącą podnoszenia świadomości ryzyka inwestycyjnego, można było tam również otrzymać informacje dotyczące kart płatniczych i kredytowych oraz jak je w przypadku zagubienia czy kradzieży szybko i skutecznie zastrzec.

fot. Piknik Seniora w GdańskuUczestnicy Pikniku oprócz elementów edukacyjnych mogli zapoznać się z propozycjami aktywnego spędzania czasu, oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wystawców. Można było spróbować swoich sił pod opieką trenera na zajęciach nordic walking lub zmierzyć się z egzotyką na zajęciach thai chi, co dla niektórych było absolutną nowością.

– Thai chi jest dla mnie całkowitym zaskoczeniem – mówi pani Zofia, zwłaszcza, że nie wygląda to jak sztuka walki a raczej połączenie tańca z gimnastyką.

fot. Piknik Seniora w GdańskuMłodsi uczestnicy Pikniku mogli sprawdzić na własnej skórze efekty starzenia się, zakładając specjalny strój.

Trzeci Piknik Seniora był okazją do zapoznania się z wieloma formami aktywności , nie tylko związanymi z wysiłkiem fizycznym, na warsztatach przygotowanych przez Pałac Młodzieży w Gdańsku można było rzeźbić w glinie oraz wypróbować inne formy zajęć manualnych.

Na scenie można było zobaczyć występy artystyczne, zarówno w wykonaniu dzieci jak i nestorów, a skuteczne zachęty prowadzącego wprawiały w ruch również widownię.

Jan Maksymowski

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy