Strona głównaEdukacjaDzień Edukacji Narodowej w Google Doodle

Dzień Edukacji Narodowej w Google Doodle

Dziś polscy nauczyciele przyjmują życzenia od obecnych i byłych uczniów, rodziców, władz różnych szczebli i mediów. Pamiętała o nich także największa światowa wyszukiwarka, przygotowując specjalną grafikę.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i wyższego, obchodzone od 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 już z aktualną nazwą. Święto upamiętnia rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 r.

Dzień Nauczyciela - bo tak potocznie nadal mówi się o dzisiejszym święcie - obchodzony jest przede wszystkim w placówkach oświatowych. Właśnie tego dnia wyróżniającym się pracownikom szkolnictwa wręczane są nagrody i wyróżnienia.

O pamięta się na całym świecie, jednak ich święto przypada w różnych dniach roku. Światowy Dzień Nauczyciela, pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października. Data ta jest jednak w Polsce zupełnie nieznana.

fot. Google

Wszystkie " znajdują się na stronie .

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X