Strona głównaEdukacjaCzy seniorzy i seniorki mają prawo do miasta?

Czy seniorzy i seniorki mają prawo do miasta?

Fundacja Stańczyka Akademii Obywateli Trzeciego Wieku organizuje kolejny wykład adresowany do krakowskich seniorów. Spotkanie odbędzie się 9 września we wtorek o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej biurowca przy ul. Szlak 65 w Krakowie. Tematyką wykładu będą kwestie związane z udziałem seniorów w tworzeniu programów i polityk miejskich.
Na pytanie „Czy seniorki i seniorzy mają prawo do miasta?” odpowie Przemek Dziewitek – prezes Stowarzyszenia Pracownia Obywatelska, członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, współprzewodniczący Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Specjalizuje się w procesach partycypacyjnych, czyli zachęcaniu mieszkańców i mieszkanek miasta do wywierania wpływu na władze samorządowe. Pomaga społecznikom zakładać i prowadzić organizacje pozarządowe, tak by mogli wspólnie brać sprawy w swoje ręce i zmieniać otaczającą rzeczywistość.

Podczas wykładu poruszone zostaną zagadnienia związane z udziałem w tworzeniu programów i polityk miejskich przez mieszkańców i mieszkanki miasta, w tym oczywiście przez i seniorki. Jaki wpływ może mieć na to nowo-powstająca w Krakowie Rada Seniorów oraz działające Centrum Seniora? Jakie kompetencje będzie miała Rada i co realnie będą mogli zmienić jej członkowie i członkinie?

fot. Akademia Obywateli Trzeciego Wieku

Mamy nadzieję, że na wykładzie uda się odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Jeżeli nie, dyskusję będzie można kontynuować na kolejnej kawiarence w Pauzie In Garden, we czwartek, 25 września. Poświęcimy ją aktywnościom krakowskich seniorów.

Na wykłady i kawiarenki zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia z Krakowa i okolic, także te które jeszcze nie brały jeszcze udziału w zajęciach. Zapisy przyjmujemy: internetowo, przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy telefonicznie, pod numerem telefonu +48 506 898 804 na zajęciach (prosimy o zgłoszenie się do organizatorów przed rozpoczęciem wykładu lub kawiarenki).

Akademia Obywatela Trzeciego Wieku to trwający od maja do grudnia 2014 r. projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy