Strona głównaEdukacjaW Sejmie o seniorach

W Sejmie o seniorach

Konferencja poświęcona roli samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej odbyła się 24 kwietnia 2017 r. w Sejmie. Organizatorem spotkania były sejmowe komisje: Polityki Senioralnej, Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W Sejmie o seniorach [Fot. Marcin Chodorowski - Fotolia.com] – Obserwujemy znaczne zmiany w społeczeństwa – mówiła podczas konferencji podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. – Dziś 20 proc. Polaków ma ukończonych 60 rok życia, do 2050 r. będzie ich ponad 40 procent, dlatego polityka senioralna jest jednym z priorytetów obecnego rządu.

Wiceminister Bojanowska przypomniała, że przy ministrze rodziny działa Rada ds. Polityki Senioralnej, która opracowuje zręby takiej polityki do roku 2030. – Jej trzy filary to: bezpieczeństwo seniorów, i ich uczestnictwo w życiu społecznym – powiedziała wiceminister.

Konferencja została poświęcona kwestiom zarówno prowadzonych przez samorządy w ramach polityki senioralnej działań, stopnia ich korelacji z faktycznymi potrzebami seniorów, jak i płynących z tych działań korzyści. Ponadto zostały poruszone zagadnienia dotyczące zdrowia seniorów, znaczenia polityki międzypokoleniowej, w tym dzieci i młodzieży z seniorami oraz perspektyw w prowadzeniu polityki społecznej wobec osób starszych.

Podczas debaty na temat dobrych praktyk, swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielili się samorządowcy i lokalni działacze z tego obszaru.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 16:04:55, 23-06-2017 ~gość: 188.146.144.xxx

  Ple,ple,ple i nic ciekawego, nic konkretnego
 • 10:05:15, 16-07-2017 zCentrum

  Statystyka jest jak brzytwa,
  - trzeba bardzo ostrożnie i umiejętnie golić się brzytwą i odczytywać informacje statystyczne - .
  jeżeli robi się "inaczej" to jak skutek jak dać @ brzytwę ...

  " podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. – Dziś 20 proc. Polaków ma ukończonych 60 rok życia, do 2050 r. będzie ich ponad 40 procent, dlatego polityka senioralna jest jednym z priorytetów obecnego rządu."

  A jak z sukcesem wdrożymy 500+ i za 5 lat będzie dodatni przyrost naturalny - to co ...
  Trzeba będzie rozpędzić Radę ds. Polityki Senioralnej i powołać Radę ds. Polityki Młodocianej.

  Pani podsekretarz - to o czym Pani mówi to populistyczna PRL-owska para w gwizdek.
  Nb. takie "klekotanie" uprawiają kolejne rządy III RP.
  Wszelkie Rady ds. .. to przejaw niekompetencji władzy, bezradność wobec problemów społecznych.
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Pola Nadziei
 • EWST.pl
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X