Strona głównaEdukacjaW Sejmie o seniorach

W Sejmie o seniorach

Konferencja poświęcona roli samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej odbyła się 24 kwietnia 2017 r. w Sejmie. Organizatorem spotkania były sejmowe komisje: Polityki Senioralnej, Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W Sejmie o seniorach [Fot. Marcin Chodorowski - Fotolia.com] – Obserwujemy znaczne zmiany w społeczeństwa – mówiła podczas konferencji podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. – Dziś 20 proc. Polaków ma ukończonych 60 rok życia, do 2050 r. będzie ich ponad 40 procent, dlatego polityka senioralna jest jednym z priorytetów obecnego rządu.

Wiceminister Bojanowska przypomniała, że przy ministrze rodziny działa Rada ds. Polityki Senioralnej, która opracowuje zręby takiej polityki do roku 2030. – Jej trzy filary to: bezpieczeństwo seniorów, i ich uczestnictwo w życiu społecznym – powiedziała wiceminister.

Konferencja została poświęcona kwestiom zarówno prowadzonych przez samorządy w ramach polityki senioralnej działań, stopnia ich korelacji z faktycznymi potrzebami seniorów, jak i płynących z tych działań korzyści. Ponadto zostały poruszone zagadnienia dotyczące zdrowia seniorów, znaczenia polityki międzypokoleniowej, w tym dzieci i młodzieży z seniorami oraz perspektyw w prowadzeniu polityki społecznej wobec osób starszych.

Podczas debaty na temat dobrych praktyk, swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielili się samorządowcy i lokalni działacze z tego obszaru.

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

CZTERY + DWA =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X