Strona głównaEdukacjaUTW w Olsztynie ma za dużo kandydatów

UTW w Olsztynie ma za dużo kandydatów

Coraz więcej Uniwersytetów Trzeciego Wieku boryka się z problemami zbyt dużej ilości kandydatów. Na UTW w Olsztynie studiuje obecnie niemal 700 słuchaczy, a chętnych nadal przybywa - informuje Gazeta Olsztyńska.
Przyczyną problemów jest brak miejsca. Sale, które udostępnia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski sprawujący patronat nad UTW już nie wystarczają, a kandydatów jest coraz więcej.
W tej chwili na uczelni studiuje 685 studentów, a na wrzesień planuje się kolejny nabór. W związku z zaistniałą sytuacją niezbędne jest wprowadzenie metod selekcji przyjmowanych kandydatów.

Jedną z lepszych propozycji jest rozmowa kwalifikacyjna, która już funkcjonuje we Wrocławiu. Jak mówi Eugenia Dudzik -"Chyba zdecydujemy się na pomysł wrocławski. W czasie rozmowy można poznać kandydata i wybadać jego faktyczne zainteresowanie zajęciami."

Aleksander Walczak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X